У прокуратурі АР Крим розповіли, скільки кримчан призвали в армію Росії із 2015 року
Окупанти у Криму із 2015 року провели 13 призовних кампаній і відправили служити в російську армію понад 34 тис. кримчан. Про це повідомила 4 жовтня прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК).
Прокурор АРК Ігор Поночовний заявив, що 1 жовтня цього року окупаційна адміністрація розпочала чергову незаконну кампанію із призову.
До суду скерували обвинувальний акт стосовно "військового комісара Сімферопольського району і міста Алушта" за ч. 1 ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі, зазначили у прокуратурі.
"На вказаній посаді "комісар" здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних примусових призовних кампаній цивільного населення півострова до лав збройних сил держави-окупанта", – повідомив прокурор.
Прокуратура АРК встановила і повідомила про підозру у скоєнні військового злочину 10 військових комісарів різних районів окупованого Криму, серед них – так званий "військовий комісар Криму". Суд розглядає також обвинувальний акт стосовно "військового комісара Феодосії та Кіровського району Криму", додав Поночовний.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.
2015 року жителів анексованого Криму вперше призвали на службу в російську армію. Тоді президент Росії Володимир Путін підписав закон, згідно з яким осіб, які вже відслужили в українській армії, звільняють від призову.
Із 1 квітня до 15 липня 2021 року у РФ проводили черговий військовий призов, який російська влада незаконно оголошує і у Криму. МЗС України висловило у зв'язку із цим рішучий протест, назвавши це військовим злочином.
Припинити порушення міжнародного права на Кримському півострові Росію закликали у зв'язку із цим Сполучені Штати і Європейський союз.
У "Кримській правозахисній групі" говорили, що в серпні 2021 року підконтрольні Росії "суди" Криму ухвалили 10 вироків за ухиляння від служби у збройних силах Росії.