У Росії апеляційний суд затвердив "вирок", ухвалений Чубарову "судом" у Криму

Чубаров називав вирок "юридично нікчемним"
Фото: krymr.com
Апеляційний суд у російському місті Сочі підтвердив "вирок", ухвалений 1 червня голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову "Верховний судом" окупованого Росією Криму. Про це 9 вересня поінформувала Facebook-спільнота "Кримська солідарність".

"Третій апеляційний суд загальної юрисдикції в Сочі заочно розглянув апеляційну заяву обвинувачення і захисту на вирок голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Позбавлення волі строком на шість років залишилося чинним", – ідеться в повідомленні.

Адвокат Микола Полозов, якого суд усунув від захисту Чубарова і який брав участь у засіданні як слухач і заявник апеляції, розповів правозахисникам, що "якщо раніше сторона обвинувачення просила суд продовжити строк покарання із шести до дев'яти років і внести зміни в документи, складені з помилками (було переплутано імена потерпілих і номери аркушів справи в матеріалах експертизи), то сьогодні прокурорка від збільшення строку відмовилася".

"Адвокатка за призначенням наполягала на скасуванні вироку зовсім із причини порушення права на захист. Доводи захисту суд вислухав, строк ув'язнення залишився без змін", – пояснили у "Кримській солідарності".

Контекст:

"Верховний суд" Криму 1 червня заочно засудив Чубарова до шести років колонії загального режиму, 200 тис. руб. штрафу (приблизно 74,5 тис. грн) і 200 годин виправних робіт. Прокуратура Автономної Республіки Крим кваліфікувала дії окупантів як порушення законів і звичаїв війни.

Вирок ухвалили у справі про так звану організацію масових заворушень у лютому 2014 року. Чубаров, коментуючи "вирок", назвав його юридично нікчемним.

У Європейському союзі "вирок" Чубарову назвали ще одним прикладом порушень прав людини в окупованому Криму.

26 лютого 2014 року, ще до окупації півострова, біля парламенту автономії в Сімферополі проводили два мітинги: на одному були кримські татари, які виступали за єдність України, на іншому – прибічники приєднання півострова до Росії. На акції сталися сутички, двоє людей загинули.

Кримінальну справу, що стосується цих подій, Слідчий комітет РФ відкрив у березні 2020 року. Чубарову висували обвинувачення за ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу РФ (організація масових заворушень) і за двома епізодами ст. 280.1 (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ).