Заступник глави МЗС РФ назвав безглуздим посилення присутності НАТО в Чорному морі
Із військового погляду Росія готова до "будь-яких поворотів" у сфері безпеки в Чорноморському регіоні. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко, коментуючи плани НАТО спрямувати кораблі для гарантування безпечного проходження українських суден через Керченську протоку.
Росія готова в разі необхідності відповісти на посилення присутності НАТО в Чорному морі. Про це 3 квітня заявив журналістам заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко, повідомляє "Интерфакс".
За його словами, РФ "уважно оцінить ситуацію".
Грушко зазначив, що Росія проводить планове оновлення Чорноморського флоту, тому з військового погляду вона готова "до будь-яких можливих поворотів у сфері воєнної безпеки".
Заступник міністра вважає, що заявлені НАТО заходи щодо посилення присутності в Чорному морі не поліпшать ситуації в регіоні; вони "безглузді з військового погляду" і пов'язані з додатковими ризиками.
Міністри закордонних справ країн – членів НАТО 3 квітня у Вашингтоні розглянуть пакет заходів реагування на агресію Росії в Керченській протоці й Азовському морі, заявила постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Гатчісон. За її словами, пакет передбачає "посилення спостереження, зокрема повітряної розвідки, а також доправлення великої кількості кораблів НАТО в Чорне море, щоб гарантувати безпечний прохід українських суден через Керченську протоку".
1 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Альянс стурбований агресивною поведінкою Росії і нарощує свою присутність у Чорному морі.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
У лютому глава МЗС України Павло Клімкін повідомив про підготовку нового проходження українських військових кораблів через Керченську протоку, за яким стежитимуть іноземні військові.