Російський поет-пісняр, друг Висоцького Кохановський розповів, чи співпрацював Висоцький із КДБ СРСР G

Кохановський (на фото) заперечує, що Висоцький міг співпрацювати з КДБ: Це така дурниця! Повна дурниця
Фото: Dmitry Rozhkov / wikipedia.org
Радянський і російський поет-пісняр, друг радянського актора, барда Володимира Висоцького Ігор Кохановський стверджує, що Висоцький не міг співпрацювати з Комітетом державної безпеки СРСР. Про це він сказав в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, яке вийде сьогодні ввечері.

Гордон сказав, що з одного боку, Висоцький був гнаним – його мало знімали і друкували, з іншого боку, він міг вільно їздити за кордон.

"Зараз дивишся фотографії в інтернеті – проскакують усі частини світу, про що радянським людям тоді можна було тільки мріяти. У Болгарію мріяли поїхати, а тут [у Висоцького] від Америки до Франції – увесь світ під ногами. Доводиться чути, що Володимир Семенович співпрацював із КДБ, був навіть агентом КДБ. Можливо це чи ні?" – запитав журналіст.

"Ні! Це така дурниця! Повна дурниця", – відповів Кохановський.

На його думку, Висоцький міг вільно подорожувати, оскільки його дуже любив тодішній генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв.

Кохановський згадав, як 1968 року в газеті "Советская Россия" вийшла критична стаття з назвою "Про що співає Висоцький".

За словами Кохановського, Висоцький дуже переживав через цю статтю і хвилювався, що будуть наслідки. Через неї їм довелося зустрітися з журналістом Віктором Луї, який тісно співпрацював із КДБ.

"Я його знав, тому що він дружив із братом моєї дружини. Ну, і ми часто в нього бували. Я йому телефоную і кажу: "Вітю, ось ми тут із Володею Висоцьким. Ось така історія – ми хотіли б до тебе приїхати порадитися". Ми приїжджаємо до нього, розповідаємо все. Він каже: "Отже, я зателефоную Галі, доньці Брежнєва, і спробую цю всю справу змікшувати". Коротко кажучи, я йому зателефонував за день. Він каже: "Усе гаразд. Я з Галею поговорив", – розповів Кохановський.

За його словами, Висоцький не хотів їхати до Луї.

"Їдемо в таксі – він мені каже: "Васьочку, ну що за країна така? Мої пісні співають усі, від двірників до академіків, чому я маю їхати до якогось агента КДБ, до якогось кадебешника, співати йому свої пісні й віддавати себе на глум, щоб він за мене слівце замовив? Ну що це таке?" Я відповів: "Васьочку, така селяві, як то кажуть", – розповів Кохановський.

Він повідомив, що після цієї розгромної статті жодних наслідків для Висоцького дійсно не було.

"Так, [Брежнєв Висоцького] любив. І дійсно, нічого не було після цієї статті, хоча стаття була розгромною і всі чекали: буде щось таке! Ні, нічого не було", – сказав поет.

Інтерв'ю з Кохановським вийде сьогодні на YouTube-каналі "В гостях у Гордона", трансляція розпочнеться о 18.00  

Контекст:

Кохановський народився 1937 року в Магадані в сім'ї репресованого. Незабаром із батьками повернувся в Москву. Зі шкільних років дружив із Висоцьким, із яким навчався в одному класі.

Після школи Кохановський і Висоцький вступили в один інститут – Московський інженерно-будівельний, але Висоцький провчився в ньому тільки один семестр, а Кохановський закінчив і деякий час працював за фахом – на будівельному майданчику в Московській області. За словами Кохановського, саме у МІБІ він серйозно захопився написанням віршів.

У 1964 році виїхав до Магадана. У 1965–1968 роках працював у газеті "Магаданский комсомолец", потім був золотошукачем на Чукотці. У 1969 році повернувся в Москву.

Ще на початку 1950-х Кохановський опанував гру на гітарі й навчив цього Висоцького. Висоцький виконував пісні Кохановського "Бабье лето" й "Иволга", а потім присвятив йому п'ять своїх пісень, зокрема "Мой друг уехал в Магадан".

Кохановський написав сотні пісень, які виконували Муслім Магомаєв, Анна Герман, Софія Ротару, Людмила Зикіна, Лев Лещенко, Ігор Ніколаєв та інші.