У Львові покажуть особисті речі Віктюка, які привезли з його московської квартири
У Львові відкриють виставку, де покажуть особисті речі видатного українського режисера Романа Віктюка, який помер 17 листопада минулого року. Про це в інтерв'ю "ГОРДОН" повідомила онука режисера Катерина Віктюк.
"Зараз ми робимо все, що від нас залежить, щоб підтримувати пам'ять про нього. І ми, його сім'я та друзі, маємо намір продовжувати цю діяльність. Сподіваюся, вона буде цікавою ще комусь. Дуже сподіваємося на підтримку глядачів та поціновувачів творчості Віктюка. Ми планували до роковин смерті Романа Григоровича відкрити в Першому театрі у Львові виставку "Браво, Віктюк!". Відтворити атмосферу будинку Віктюка, показати його робоче місце (стіл та крісло), творчі записки, олівці та ручки, а також його надзвичайні піджаки, музику з його фонотеки, фотографії постановок, оригінали фотографій з архіву сім'ї. Усі речі, якими користувався Віктюк, доправили з Москви. Це те, чого раніше не бачили в Україні", – зазначила Віктюк.
За її словами, "фішкою" виставки має стати запах.
"Ті, хто знайомий із Романом Григоровичем особисто, знають, як сильно він любив парфумерію, знають його унікальний запах. На виставці буде 10 парфумів із колекції Віктюка. Відвідувачі зможуть не тільки більше дізнатися про ці запахи, а й нанести парфум на спеціальний папір та взяти із собою частинку Віктюка. Але оскільки у Львові продовжили карантинні заходи, виставку та інші пам'ятні заходи переносять. Точну дату ми повідомимо пізніше", – уточнила Віктюк.
Катерина Віктюк: Режисера Романа Віктюка більше немає. Але пам'ять про нього має жити. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Роман Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Після закінчення акторського факультету ДІТМС працював у театрах Львова, Києва, Калініна та Вільнюса. На рахунку режисера понад 250 вистав, які він поставив у театрах Росії, України, Литви, Латвії, Італії, США, Фінляндії.
На початку воєнного конфлікту на Донбасі 2014 року режисер підтримав Україну.
"Хочу жителям Донбасу сказати тільки одне: ви живете поза Богом, ви його не чуєте. На секунду вимкніть усі телеканали, заплющте очі й побудьте в тиші. Без зла, без насильства, без убивства. У цій тиші, долучившись до неба, можливо, у вашій душі щось станеться. Має статися, якщо ви українці", – сказав Віктюк у коментарі виданню "ГОРДОН".
Помер Віктюк 17 листопада 2020 року в Москві у віці 84 років у лікарні після госпіталізації з коронавірусом.
Поховали режисера у Львові під пісню Show Must Go On та бурхливі овації.
У жовтні 2021 року Театр Романа Віктюка в Москві організував платні екскурсії "Невідомий Віктюк" у квартиру режисера.