МОЗ України запустило безкоштовні медичні онлайн-курси – Супрун
Онлайн-курси, які запускає Центр громадського здоров'я українського МОЗ, будуть корисні медичним та соціальним працівникам, а також усім охочим, зазначила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України запустив серію медичних курсів, які працюють онлайн. Про це 24 лютого у Facebook повідомила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Усі можна проходити онлайн будь-де і в будь-який зручний час. За чашкою какао на улюбленому дивані, наприклад. Головне – мотивація навчитися нового. Курси будуть корисні медичним та соціальним працівникам, психологам, а також усім охочим розширити свої знання", – написала вона.
За словами в.о. міністра, йдеться про теми, пов'язані з вірусними гепатитами В і С, опіоїдною залежністю, мультирезистентним туберкульозом, профілактикою ВІЛ тощо, та порушення, до яких вони призводять.
"Загалом на цей рік заплановано чотири такі цикли [навчання] по два місяці. Навчання безкоштовне. Викладач може рекомендувати додаткову літературу, щоб ви могли глибше вивчити певну тему, але доступних у межах курсу матеріалів достатньо для успішного його закінчення. Навчальні і перевірочні матеріали, а також форум доступні онлайн у будь-який час", – підкреслила Супрун.
В Україні триває реформа охорони здоров'я.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.
Згідно з документом, держава гарантує повну оплату за рахунок коштів держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. 28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.
2 квітня в Україні стартувала безстрокова кампанія з вибору сімейного лікаря. Кожен пацієнт може підписати декларацію з одним лікарем, який буде стежити за його здоров'ям, забезпечувати первинну діагностику, надавати невідкладну допомогу в разі різкого погіршення здоров'я, призначати необхідні аналізи і давати направлення до профільних фахівців.