Кличко – "Нафтогазу": Ми готові прийняти будь-яке рішення суду. Але в цей час не шантажуйте міста, дайте тепло, газ і гарячу воду
Влада Києва готова до будь-якого рішення суду щодо спору з НАК "Нафтогаз України", але поки немає такого рішення, киянам не повинні вимикати гарячу воду. Про це в ефірі "Радіо НВ" 27 липня сказав мер столиці Віталій Кличко.
"Є заборгованість киян, фізичних осіб і підприємств перед "Київенерго". Ці борги місто бере. Але "Нафтогаз" нарахував пеню та штраф за господарську діяльність приватної компанії і хоче їх перекласти на місто. Ми готові взяти борги, але пеню і штрафи за діяльність іншої приватної компанії перед "Нафтогазом" – ну з чого це раптом? І ця сума – 1,2 млрд грн", – сказав Кличко.
Він підкреслив, що влада міста не буде на це погоджуватися.
"Я зробив чітку пропозицію: в судовому порядку вирішимо, має місто це брати чи ні. Але в цей проміжок часу, будь ласка, постачання газу, тепла "Нафтогаз" повинен забезпечити. "Нафтогаз" діє методом шантажу. 3 тис. будинків сидять без гарячої води. Слава богу, поки літо, але нам не можна зайти в опалювальний сезон із такою проблемою. Суд може розтягнутися на один–два–три–чотири місяці. Ми готові прийняти будь-яке рішення суду. Але в цей проміжок часу не шантажуйте міста, дайте тепло, газ і гарячу воду", – заявив Кличко.
Із травня 2018 року за постачання гарячої води та опалення в столиці України почало відповідати "Київтеплоенерго". "Нафтогаз" відмовив новому комунальному підприємству в укладенні договорів на постачання газу, вимагаючи, щоб він узяв на себе боргові зобов'язання попереднього виконавця послуг – ПАТ "Київенерго".
За даними КМДА, заборгованість останнього перед "Нафтогазом" становить майже 5 млрд грн: приблизно 3 млрд грн – борги населення, 1 млрд грн – борг державного бюджету за надані пільги та субсидії, ще понад 1 млрд грн – нараховані штрафи і пеня.
"Нафтогаз" уважає, що "Київтеплоенерго", відмовившись визнавати себе правонаступником боргів "Київенерго", порушило статтю 22 закону України "Про теплопостачання". У ній ідеться, що, якщо суб'єкту господарювання надано в користування цілісний майновий комплекс із вироблення теплової енергії, то він стає правонаступником за борговими зобов'язаннями суб'єкта господарювання, який раніше використовував це майно.
"Договори про постачання та транспортування енергоносіїв укладають із правонаступниками реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації винятково за умови погодження порядку погашення заборгованості з оплати спожитих енергоносіїв та послуг із їх транспортування і постачання за попередній період", – зазначено в законі.
15 червня у КМДА повідомили, що "Київтеплоенерго" звернулося в Господарський суд Києва з позовом до НАК "Нафтогаз України", вимагаючи визнати укладені договори про постачання газу.
19 липня Господарський суд Києва відмовився передати комунальному підприємству "Київтеплоенерго" заборгованість компанії "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз України" за газ.