Кличко: Хто ініціатор обшуків? Я не думаю, що це Зеленський. Але, можливо, наближені до нього люди G

Причина обшуків у КМДА – підірвати довіру, репутацію до ймовірного політичного конкурента, наголосив Віталій Кличко
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Мер Києва, колишній професійний боксер Віталій Кличко в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону відповів на запитання, чи вимагала в нього гроші нинішня влада.

"По-перше, всі гроші, які я маю, – це гроші, зароблені моїми кулаками. Усі бачили, як я їх заробив. І якщо хтось хоче відібрати ці гроші, тоді заходьте у ринг, спробуйте. Це перше. Друге: якщо гроші киян хтось хоче відібрати, я так само битимуся за ці гроші, як за свої", – сказав Кличко.

За його словами, гроші громади мають працювати лише на Київ, на потреби киян.

"Таких розмов зі мною не було – щоб хтось вимагав гроші. Я думаю, що все це пов'язано знаєте із чим? Із впливом. Я про це говорив. Хто володіє Києвом – володіє Україною. Наполеон казав: "Той, хто володіє Парижем, володіє Францією". Це виключно пов'язано з політичною боротьбою. Хоча вона нечесна. Тому що обшуки, які відбуваються, – я чітко впевнений: їх проводять за завданням, за чіткою командою", – зазначив Кличко.

Журналіст уточнив у мера столиці, хто ініціатор обшуків у низці комунальних підприємств Києва, а також у департаментах Київської міської держадміністрації.

"Я думаю, що дуже близькі люди до... Я не думаю, що це [президент Володимир] Зеленський. Я думаю, що наближені люди десь там... Я одне можу сказати. Причина цього всього – підірвати довіру, репутацію... до ймовірного політичного конкурента. Я тільки так розцінюю ті дії, які відбуваються", – наголосив Віталій Кличко.

"Чи готовий я до об'єднання з Разумковим? Не відкидаю". Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Кличко обіймає посаду мера Києва із червня 2014 року. На чергових місцевих виборах 26 жовтня 2020 року він переміг у першому турі.

Навесні 2021 року в низці комунальних підприємств Києва (зокрема, у "Київзеленбуді" та "Київавтодорі"), а також у департаментах КМДА проводили обшуки в межах різних кримінальних проваджень, зокрема про корупцію.

Кличко заявив, що в його команді "нульова толерантність до корупції" і що обшуки схожі для нього на "якісь нальоти". Він припустив, що головною причиною масових обшуків є самостійність київської влади та невиконання вказівок Офісу президента. "Тим, хто хоче мене, так би мовити, "потренувати", скажу: я тренувався, ще коли ви до школи ходили. Тому перебуваю в чудовій формі", – наголошував мер.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявляв, що обшуки не пов'язані з політикою. За його інформацією, там виявлено махінації "на десятки мільйонів гривень" і "побудовано шкідливу тіньову систему".

У ЗМІ звучала версія, що одна з імовірних причин атаки на Кличка – його потенційно високий результат на президентських виборах 2024 року.

На пресконференції 20 травня Зеленський заявив, що ставиться до Кличка "з великою повагою", але вважає його публічну поведінку неправильною і не розуміє, "що Кличко від нього хоче". "Віталій Володимирович, мені здається, дуже неправильно публічно себе поводить. Мені здається, справедливе питання – що він хоче від мене? Тому що він постійно мені пише, дзвонить, записується на прийом, – постійно, запитайте! – навіть приходить в Офіс президента без того, що я готовий із ним зустрітися, через те що в мене бракує часу", – заявляв президент.

Кличко стверджує, що в нього немає конфлікту із Зеленським, але "періодично виникають загострення".