"Який нах...й Московський?" Під ОАСК проводять протест через перейменування проспекту Бандери в Києві

Біля ОАСК мітингують активісти "Сокола", "Свободи" й "Національного корпусу"

Фото: rbc.ua
Учасники протесту вимагають скасувати рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування рішення Київради щодо перейменування вулиць міста, зокрема проспекту Московського на проспект Бандери.

У Києві під Окружним адміністративним судом проводять акцію протесту через рішення ОАСК про скасування рішення Київради від 7 липня 2016 року про перейменування вулиць міста, зокрема проспекту Московського на проспект Бандери. Про це пише "РБК-Україна".

Як видно на фото, біля будівлі суду протестують активісти "Сокола", "Свободи" і "Національного корпусу". На одному з банерів – портрет провідника ОУН Степана Бандери і напис: "Який нах…й Московський?".

"РБК-Україна" повідомляє, що акція мирна, ситуацію контролюють правоохоронці. Протестувальники палять фаєри.

Фото: rbc.ua

ОАСК скасував рішення Київради від 7 липня 2016 року про перейменування вулиць міста. У позові до Київради від громадської організації "Громадський контроль і порядок" ідеться про сумніви у правомірності процедури підрахунку голосів під час голосування за зміну назв вулиць Кутузова, Суворова, провулка Кутузова і проспекту Московського.

Позивачі підкреслювали, що зазначених назв немає у списку для перейменувань, підготовленому Українським інститутом національної пам'яті, а Київрада перейменовувала вулиці без передбаченого законодавством громадського обговорення. Також у позивача були претензії до порядку оприлюднення рішення Київради.

Київська міська державна адміністрація (КМДА) готує апеляцію на рішення ОАСК. Воно ще не набуло чинності, додали у КМДА.

Рішення ОАСК про перейменування проспекту Бандери в Києві є виключно політичною провокацією, вважає колишній голова Українського інституту національної пам'яті, народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Вони забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня 2015 року закони підписав тодішній президент України Петро Порошенко, а 21 травня того самого року вони набули чинності.

Відповідно до закону, потрібно перейменувати всі вулиці й населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також демонтувати пам'ятники тоталітарної епохи.