Метрополітен Києва розірвав договір на будівництво гілки метро на Виноградар
Комунальне підприємство "Київський метрополітен" розірвало договір на будівництво гілки метро на Виноградар. Про це повідомляють на сторінці закупівлі в Prozorro, документ датовано 13 грудня.
Договір розірвано через зривання строків будівництва. Його підписали в листопаді 2018 року. У звіті вказано, що строк дії договору – до 24 січня 2023 року.
В обґрунтуванні зазначають, що умовами п. 4.2.6 договору визначено право замовника відмовитися від договору й вимагати відшкодування збитків, якщо підрядник вчасно не розпочав роботи або виконує їх настільки повільно, що закінчення їх у строк, визначений договором, стає неможливим.
"Враховуючи викладене й керуючись ст. 615 Цивільного кодексу України, п. 4.2.6 договору й постановою Північного апеляційного господарського суду від 9 листопада 2023 року у справі №910/13227/22, КП "Київський метрополітен" відмовляється від зобов'язань у частині виконання будівельних робіт за договором № 744-ДБМ-18 від 20 листопада 2018 року, про що повідомлено підрядника", – ідеться в документі.
На документ звернув увагу сайт Центру транспортних стратегій 26 грудня. Він зазначив, що підрядник "Київметробуд" має повернути отриманий аванс. Згідно зі сторінкою закупівлі, він становить понад 4 млрд грн.
Контекст:
Будівництво двох станцій Київського метрополітену в напрямку Виноградаря розпочали у вересні 2020 року. Мер Києва Віталій Кличко заявляв, що здати станції "Мостицька" і "Проспект Правди" запланували у грудні 2021 року.
У вересні 2021 року компанія-підрядник "Київметробуд" попросила перенести завершення першої черги будівництва гілки метро щонайменше до весни 2023 року.
У листопаді 2021 року прокуратура Києва повідомила, що підрядник будівництва метро на Виноградар використав кошти, які йому надали, не за призначенням.
Генеральний директор КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський розповів, що на темпах будівництва метро позначився, зокрема, COVID-19. "Коли в тунелі на тунелепрохідницькому комплексі працює бригада й одна людина захворіла – через декілька днів лягає на лікарняний уся бригада. І щит не працює. А спеціалістів, які вміють працювати на тунелепрохідницькому комплексі, на пальцях однієї руки можна порахувати… Це все уповільнило будівництво", – пояснив він.