"Не розколюйте суспільство!" Київрада висунула вимогу до президента і ВР припинити тиск на опонентів та місцеве самоврядування

Столичні депутати зазначають, що сила закону в Україні сьогодні програє закону сили
Фото: pravda.com.ua
Київська міська рада звернулася до Верховної Ради, президента України та Офісу генпрокурора з вимогою не допустити політичного тиску на опозиційних політиків і місцеве самоврядування. Політичні переслідування розколюють країну, підвищують нестабільність і ставлять під загрозу незалежність України, ідеться у зверненні, ухваленому на сесії Київради 20 січня. Трансляцію ведуть у YouTube Київської міської ради.

"Політичні переслідування – це бумеранг, який б'є по Україні. Бо сіяти хаос і нестабільність у той час, коли ворог стоїть на державному кордоні, означає ставити під загрозу суверенітет України та її незалежність. Політичні переслідування – це короткий шлях до узурпації влади. Звертаємося до голів депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України, президента України та Офісу генерального прокурора із закликом відмовитися від ідеї посилення розколу суспільства. Вимагаємо припинити переслідування п'ятого президента України Петра Порошенка, інших опозиційних політиків, а також припинити тиск на міських голів та інших представників місцевого самоврядування. Закликаємо стати на захист інтересів Української держави та наших громадян", – ідеться у зверненні Київради.

Столичні депутати наголошують, що сила закону в Україні сьогодні програє закону сили. Про це, на думку тих, хто проголосував за звернення політиків, свідчать і тиск центральної влади на Порошенка, і "нескінченні обшуки правоохоронців" у підрозділах КМДА та на комунальних підприємствах, а також спроби поспішно, і, як вважають у Київраді, з порушенням законодавства та Конституції ухвалити у парламенті закон про столицю.

"Використання центральною владою адмінресурсу, переслідування, обшуки, суди і тиск проти політичних опонентів лише розколюють країну зсередини. Інший колір партійних прапорів, успіх інших, інша точка зору не мають бути приводом для тиску, обшуків чи судилищ. Право бути іншим – це демократія. Переслідування за це право – диктатура", – підкреслюють у заяві.

Київрада висловила впевненість, що сьогодні пріоритетом для влади та опозиції має стати об'єднання навколо захисту інтересів і кордонів держави. Депутати закликали боротися не одне проти одного, а за Україну.