Омельченко – Гордону: Більшість депутатів Київради згадує вас після випадку з пожежею в кінотеатрі "Жовтень", коли тільки ваша воля і турбота допомогли відбудувати його
Засновник видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив екс-меру Києва Олександру Омельченку, що почувався на самоті під час боротьби за реконструкцію кінотеатру "Жовтень", спаленого в жовтні 2014 року. Гордон був депутатом Київради, і в грудні 2014-го депутати ухвалили законопроект про надання "Жовтню" статусу пам'ятки архітектури, що унеможливило комерційне будівництво на місці пожежі. Омельченко зазначив, що депутати Київради пам'ятають це досі.
Більшість депутатів Київради згадує засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона за його допомогу у відновленні кінотеатру "Жовтень", заявив в авторській програмі Гордона в ефірі телеканала "112 Україна" мер Києва (1999–2006), голова Київської міської державної адміністрації (1996–2006), колишній народний депутат України Олександр Омельченко.
"Мені шкода, що ви пішли. І не тільки мені. Не перебільшую. Зі 120 депутатів більшість згадує вас, особливо після випадку з пожежею на Подолі, коли хотіли знести "Жовтень"... Тільки ваша воля, кажу як воно є, і ваша турбота... Усі вас підтримали", – сказав Омельченко.
Гордон зазначив, що була підтримка і з боку мера Києва Віталія Кличка.
"Віталій спочатку трохи не впевнений був, але потім зрозумів, що по-іншому не вийде", – відповів колишній мер Києва.
Журналіст сказав, що вдячний Омельченку за підтримку, бо тоді "практично залишився сам".
Омельченко: Ми продовжуємо злобу вносити між людьми на мовному рівні. Не треба за мовою вирішувати, хто любить цю землю. Читайте повний текст інтерв'ю
Пожежа в "Жовтні" сталася 29 жовтня 2014 року: під час показу фільму "Літні ночі" з програми фестивалю "Молодість" невідомі підпалили будівлю. Збитки від пожежі становили приблизно 7 млн грн. За вчинення підпалу затримали двох осіб, проте обоє дістали умовні строки.
Дмитро Гордон тоді був депутатом Київради.
"Як корінний киянин я прекрасно знаю давню столичну "традицію": підпалити будівлю в історичній частині міста, а згодом визнати її аварійною і передати разом із земельною ділянкою приватним забудовникам... Мої здогадки конфіденційно підтвердили і джерела в силових структурах: "Жовтень" підпалили навмисно, щоб на його місці збудувати черговий торгово-офісний центр на 11-12 поверхів", – говорив Гордон.
26 грудня 2014 року Київрада проголосувала за законопроект про надання "Жовтню" статусу пам'ятки архітектури місцевого значення, а території навколо нього – статусу скверу, що унеможливило комерційне будівництво на місці спаленого кінотеатру.
16 жовтня 2015 року в кінотеатрі завершили всі ремонтні роботи, а 18 жовтня "Жовтень" відкрили після реконструкції.