У Києві паралізовано роботу інспекції з паркування – заступник мера столиці

У мерії Києва повідомили, що евакуацію автомобілів, які перешкоджають дорожньому руху, у столиці не проводять
Фото: pixabay.com

Міністерство внутрішніх справ України та Офіс генпрокурора повідомили про підозру керівництво та низку співробітників інспекції з паркування, підпорядкованої департаменту транспорту та інфраструктури київської мерії. Про це 16 серпня у Telegram повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Костянтин Усов.

Він уточнив, що розслідування стосується подій 2019-го і 2020 року.

"Мене поінформовано, що наразі інспекція обезголовлена і практично паралізована. Сервери і робочі станції інспекції вилучено. Евакуація автомобілів, які суттєво перешкоджають дорожньому руху, не здійснюється. Водії безкарно паркуються на тротуарах, смугах громадського транспорту", – написав Усов.

Він зазначив, що КМДА відкрита для співпраці з правоохоронцями, та заявив про необхідність відновлення роботи інспекції.

"Хаос на вулицях, бардак на в‘їздах у лікарні, запарковані смуги громадського транспорту і анархія на пішохідних переходах неприпустимі", – підкреслив заступник мера.

У пресслужбі ОГПУ сьогодні повідомили, що викрили корупційну схему, до якої причетні п'ятеро чиновників КМДА.

За даними слідства, один із керівників департаменту транспортної інфраструктури мерії Києва, залучаючи керівництво інспекції з паркування і підлеглих інспекторів, налагодив схему незаконного збагачення за допомогою безпідставної евакуації машин на штраф-майданчики.

"Автомобілі власники могли забрати лише після оплати штрафів, сума яких була вдвічі більшою за офіційну. До цієї схеми було залучено керівників приватних служб, які займаються евакуацією транспортних засобів у місті Києві", – уточнили в Офісі генпрокурора.

Щодня члени групи мали складати 300 актів, на підставі яких евакуювали автомобілі.

"Щоб виконувати денний план, вони вдавалися до хитрощів – біля припаркованого автомобіля встановлювали знак "Дорожні роботи". За результатами проведення більше 30 санкціонованих обшуків було виявлено і вилучено документи, носії інформації, засоби зв’язку, грошові кошти та інші речові докази. За місцем проживання осіб виявлено значну кількість актів огляду та тимчасового затримання транспортних засобів", – повідомили правоохоронці.

За фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України) п'ятьох чиновників повідомили про підозру.

Контекст:

16 серпня чергові обшуки проводили у департаменті транспортної інфраструктури та на комунальному підприємстві "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд міста Києва". У мерії запевнили, що обшуки спрямовано на формування негативного іміджу столичної влади.