У Києві "замінували" аеропорти й торгові центри, поліція шукає вибухівку

Поліція перевіряє інформацію про замінування, працюють кінологи та вибухотехніки

Фото: depositphotos.com

Київським правоохоронцям 12 січня надійшла інформація про замінування аеропортів "Бориспіль", "Київ" (Жуляни) та кількох торгових центрів. Про це УНІАН повідомили в поліції.

"У нас є анонімне повідомлення про замінування, яке надійшло на електронну адресу колцентру СБУ. У ньому йдеться про замінування чотирьох станцій Київського метрополітену, торгових центрів, а також аеропортів "Жуляни" та "Бориспіль", – сказала речниця поліції Києва Юлія Гірдвіліс.

Правоохоронці проводять перевірку.

За даними "Сьогодні", правоохоронцям надійшла інформація про замінування восьми ТРЦ.

У поліції Київської області виданню сказали, що в аеропорту "Бориспіль" працювали слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи, але евакуації пасажирів та персоналу не проводили. Представники аеропорту відмовилися від коментарів.

В аеропорту "Київ", як розповіли УНІАН у поліції, евакуацію проводили – там із будівлі вивели 156 пасажирів та персонал.

12 січня у Львові, Одесі, Дніпрі та Черкасах правоохоронці отримали повідомлення про нібито масові мінування шкіл та ТРЦ.

Пресслужба київського метро заявила про закриття чотирьох станцій – "Площа Льва Толстого", "Палац спорту", "Театральна" і "Вокзальна" – через повідомлення про замінування.

Пізніше Київська міська державна адміністрація (КМДА) поінформувала в Telegram про завершення перевірки станцій "Площа Льва Толстого", "Палац спорту" та пересадного вузла.

"Вибухонебезпечних предметів не виявлено. Триває перевірка на станціях "Театральна" і "Вокзальна", – зазначили у КМДА.

Контекст:

У березні 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за неправдиве замінування.

Закон ввів кримінальну відповідальність за свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, що загрожують загибеллю людей або іншими тяжкими наслідками, якщо воно стосується критично важливих об'єктів інфраструктури, будівель та споруд, які забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров'я, або навчальних закладів. Через такі дії зараз передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від чотирьох до восьми років.