У Київській області через схему під час будівництва електропідстанції держкомпанія втратить 400 млн грн – ЗМІ
Державна компанія "Укренерго" під час укладання договору на оренду землі із садовим товариством зобов'язалася забезпечити під'єднання до нової підстанції електроустановки ТОВ "Садове товариство "Тополі" або будь-яких третіх осіб у межах потужності 30 МВт, хоча державна компанія таких зобов'язань за законом не має, пише "РБК-Україна".
Для розуміння, вартість під'єднання 30 МВт на сьогодні в цій місцевості становить понад 400 млн грн, і ці гроші державна компанія фактично дарує.
За інформацією видання, у березні 2021 року компанія "Укренерго" повідомила, що розпочала за кредитні гроші ЄБРР будівництво під Києвом підстанції 330 кВ "Західна". Вартість проєкту становить приблизно $32 млн, очікуваний термін завершення будівництва – жовтень наступного року.
"Укренерго" під цей проєкт узяло земельну ділянку площею 6 га в садового товариства "Тополя" на території Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.
"Але, окрім орендної плати, у договір, який є в розпорядженні "РБК-Україна", ще вписали, що "Укренерго" зобов'язане забезпечити підключення до підстанції електроустановки ТОВ "Садове товариство "Тополі" або будь-яких третіх осіб у межах потужності 30 МВт, хоча в державної компанії таких зобов'язань згідно із законом немає. Для розуміння, вартість підключення 30 МВт на сьогодні в цій місцевості становить понад 400 млн грн, і ці гроші державна компанія фактично дарує. Єдиним засновником та бенефіціарним власником ТОВ "Садове товариство "Тополі" є киянин Кулагін Олексій Володимирович", – написано в матеріалі.
Журналісти з'ясували, що Кулагін із 2005 року є співзасновником та генеральним директором ТОВ "ОМОКС", яке очолює групу із 12 компаній-партнерів, що реалізовують будівництво житлового комплексу "Чайка".
"До відома, земля, яка належить ТОВ "Садове товариство "Тополі", – це 23 га, шість із яких віддали під підстанцію. На решті 17 га, за даними співрозмовників "РБК-Україна", Кулагін планує побудувати котеджне містечко. Чим же буде живитися це котеджне містечко? Навряд чи мешканці будинків отримають електроенергію безплатно, скоріше за все, вони будуть платити за неї, але не державі, а забудовнику. До речі, дорогу, яка буде вести до майбутнього містечка, теж забудовник розраховує отримати безплатно, бо її будують державним коштом для підстанції. Утім, зараз підстанція ще тільки будується, тому, можливо, правоохоронців теж зацікавить цей кейс і підстави укладання подібного договору з боку державної компанії", – підсумувало агентство "РБК-Україна".