У Міноборони України розповіли, яка техніка візьме участь у параді до Дня Незалежності

У параді візьме участь майже 5 тис. представників сектору безпеки і оборони
Фото: EPA
Особливістю повітряного параду до Дня Незалежності України стане одночасна участь авіації Повітряних сил Сухопутних військ, Військово-морських сил, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Нацполіції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, держпідприємства "Антонов" і держав-партнерів. Про це 18 серпня повідомило агентство Міноборони "АрміяInform".

У повітря піднімуться вертольоти Мі-8 окремої бригади армійської авіації "Херсон", група вертольотів Мі-24 окремої бригади армійської авіації "Броди", підрозділ морських багатоцільових вертольотів берегового базування Мі-14 10-ї морської авіаційної бригади.

Над Хрещатиком пролетять багатофункціональні французькі вертольоти EC-225 LP ДСНС і НГУ, прикордонні патрульні літаки DA-42, модернізовані військово-транспортні літаки Ан-26 і санітарний літак Ан-26 "Віта" бригади транспортної авіації.

Також у повітря над головною вулицею столиці піднімуться військово-транспортний літак нового покоління Ан-70 і найбільш важковозний літак у світі Ан-225 "Мрія".

Участь у параді візьмуть броньовані штурмовики Су-25 бригади тактичної авіації імені Василя Нікіфорова, фронтові бомбардувальники Су-24 бригади тактичної авіації імені Петра Франка і багатоцільові високоманеврені винищувачі Су-27 39-ї бригади тактичної авіації.

Від міжнародних партнерів будуть літальні апарати UH-60 BlackHawk, C-27 Spartan, Eurofighter Typhoon.

Фото: armyinform.com.ua

У наземному параді візьмуть участь тактичні бойові машини Oncilla, бронетранспортери БТР-4К, БТР-4Е, БТР-3ДА, бронеавтомобілі "Козак-2", "Козак-2М1".

Хрещатиком проїдуть підрозділ мобільних мінометних установок "Барс-8", бойові машини піхоти БМП-1 ТЗ і танки Т-64БМ2.

Артилерійські підрозділи окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола представлять гармата 2А36 "Гіацинт-Б" і гаубиця 2А65 "Мста-Б".

Також участь у цьогорічному військовому параді візьмуть бойові машини реактивної артилерії "Град" і реактивна система залпового вогню "Вільха".

Окрім того, Хрещатиком проїде батарея тактичних зенітних ракетних комплексів 9К330 "Тор", самохідні вогневі установки "Бук-М1" та багато інших.

Винищувачі МіГ-29 із сигнальними ракетами та димами кольору державного прапора України завершать урочистий парад.

Фото: armyinform.com.ua

Від ВМС ЗСУ у військовому параді участь братимуть малі броньовані артилерійські катери "Костопіль", "Бердянськ", "Нікополь" і десантні катери "Сватове", "Малин" і "Станіслав".

У ВМС також повідомили, що вперше за роки незалежності на річці Дніпро в районі Київського річкового вокзалу відбудеться демонстрація спільних дій сил сектору безпеки та оборони держави.

Завершать дійство проходженням буксирів із фонтанування та катерів комунальної аварійно-рятувальної служби, яхт і катерів яхт-клубів Києва.

Контекст:

Востаннє військовий парад у Києві проводили 24 серпня 2018 року. Після обрання Володимира Зеленського президентом України формат святкування Дня Незалежності змінився. 2019-го на Хрещатику і Майдані Незалежності відбулися концерт та нагородження військовослужбовців, учителів та спортсменів.

2020 року урочистості провели на Софійській і Михайлівській площах: українські зірки шоу-бізнесу виконали попурі з найвідоміших хітів, написаних за 29 років незалежності, а президент вручив нагороди військовослужбовцям, медикам, ученим і вчителям. Протягом двох останніх років у Києві проходив альтернативний Марш захисників України, в організації якого влада не брала участі.

У серпні 2020 року Зеленський заявив, що проводити військові паради в Києві зараз недоречно, а техніка має бути в районі проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі. Тоді він пообіцяв провести парад в Україні після встановлення міцного миру на Донбасі.

Однак у лютому 2021 року Зеленський заявив, що цьогоріч у країни багато особливих річниць. Вирішили разом з іншими заходами провести парад із залученням військової техніки.

Уряд планує витратити на святкування 30-ї річниці незалежності України понад 5,4 млрд грн. Гроші підуть на інфраструктурні проєкти, зокрема на модернізацію шести регіональних аеропортів, розвиток євроколії Київ – Львів – Скнилів, завершення будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу "Охматдит", зазначили в Мінфіні.

Глава Міноборони України Андрій Таран повідомляв 12 серпня, що цьогоріч Україна "відходить від радянської системи організації парадів". За словами міністра, уперше за роки незалежності не буде об'їзду військ та поздоровлення кожної "коробки" військових окремо. Він зазначив, що в параді візьме участь приблизно 5 тис. представників сектору безпеки і оборони, більшість із них – учасники бойових дій.