Бутусов про спробу підриву автомобіля українського розвідника в Києві: До диверсійної групи входило дві особи
Диверсанти, які спробували підірвати автомобіль офіцера української розвідки в Києві, приїжджали в Україну не вперше. Вони шукали цілі серед керівників Головного управління розвідки Міноборони України, повідомив головний редактор сайта "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
Чоловік, який загинув 4 квітня в Києві під час невдалої спроби встановити міну під автомобіль українського розвідника, приїхав до України потягом "Москва – Одеса" і вів пошук керівників Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний редактор сайта "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
"Під час вивчення документів диверсанта і перегляду камер спостереження, удалося встановити, що до диверсійної групи входило дві особи. У диверсанта документи громадянина Киргизії. Вони прибули до України дуже банально – купили квитки на прямий поїзд "Москва – Одеса" і без будь-якої конспірації приїхали. Приїжджали не вперше – уже відвідували Україну 2018 року. Їм улаштувала запрошення громадянка України, яка проживає в Києві. Завдяки цьому вони пересувалися безперешкодно. Немає жодних сумнівів, що цих терористів закинули до Києва російські спецслужби", – пише Бутусов.
З огляду на докази під час поїздок диверсанти вели пошук цілей у районі проживання офіцера спецпризначення ГУР МО і за місцями прописки групи керівників Головного управління розвідки Міноборони України в одному з мікрорайонів на Харківському масиві, зазначив журналіст.
Він розповів, що офіцер, на якого було скоєно невдалий замах, служив свого часу разом із Максимом Шаповалом – командиром спецпризначення ГУР МО, якого підірвали у Києві 2017 року.
"Щодо низької професійної кваліфікації диверсанта: тактика дій російських спецслужб передбачає засилання великої кількості агентів. Добирають таких, "яких не шкода" навіть у разі провалу або загибелі, тому підготовку вони проходять короткострокову. Зазвичай у біографії цих людей є кримінальне або навколокримінальне минуле, тобто свідома готовність порушувати закон, авантюризм, фінансові проблеми. Убивцю [екс-депутата Держдуми РФ] Ігоря Вороненкова завербували на контрабанді з РФ в Україну, кілер, який стріляв у [добровольця] Адама Осмаєва, – авантюрист, позаштатний агент російських спецслужб, не гребував будь-якою роботою і навіть знімався в телерекламі. Росіяни не ризикують кадровими співробітниками, щоб не було великого резонансу в разі затримання, а позаштатних не шкодують, і їхня загибель – допустимі втрати. Отже, самопідрив під час установлення міни не повинен дивувати", – зазначив Бутусов.
На його думку, спроби терактів проти командного складу ГУР МО з боку спецслужб РФ показують, що противник намагається зірвати "ефективну бойову роботу" української розвідки на тимчасово окупованих територіях України.
"[Президент РФ Володимир] Путін і далі розглядає всю Україну як поле бою. Війна триває", – додав журналіст.
Поліція Києва вранці 4 квітня повідомила, що в Голосіївському районі столиці стався вибух, потерпілого госпіталізували у важкому стані. Бутусов написав, що автомобіль належить офіцерові української розвідки, а саморобну міну на автостоянці намагався закласти громадянин однієї з країн Середньої Азії.
У Генеральній прокуратурі підтвердили, що вибух машини в Києві був спробою вбивства співробітника українських спецслужб.