Компанія-виробник двигунів для Boeing приєднається до розслідування катастрофи літака МАУ
Співвласник фірми CFM, яка виробляє двигуни для літаків Boeing-737, американська корпорація General Electric Co візьме участь у розслідуванні катастрофи українського пасажирського літака, збитого в Ірані.
Американська компанія General Electric Co отримала ліцензію міністерства фінансів США на допомогу в розслідуванні катастрофи українського пасажирського літака Boieng 737-800, збитого в Ірані 8 січня. Про це пише Reuters із посиланням на представника компанії.
General Electric у кооперації з французькою Safran SA є співвласниками французько-американської фірми CFM, яка займається виготовленням двигунів для літаків Boeing.
Агентство нагадує, що після авіакатастрофи міністр фінансів Стівен Мнучин заявив: міністерство на час скасує антиіранські санкції, щоб дозволити американським фахівцям або експертам з інших країн брати участь у розслідуванні катастрофи українського борту.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана невдовзі після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це повідомили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ збили іранські військові помилково. У відомстві стверджують, що катастрофа сталася невдовзі після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".
14 січня влада Ірану заявила про затримання кількох осіб, підозрюваних у справі про катастрофу українського літака.
19 січня в Бориспіль прибув борт із тілами 11 загиблих в авіакатастрофі українців.
Питання щодо розшифрування чорних скриньок поки не вирішено.