Авіакатастрофа в Ірані. Державіаслужба провела позапланову перевірку МАУ
Через катастрофу в Ірані літака Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" Державна авіаційна служба України провела перевірку в авіакомпанії МАУ з метою підтримання рівня безпеки польотів, розповіли у службі.
Після аварії українського Boeing 737-800 поблизу Тегерана Державна авіаційна служба України провела перевірку авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", повідомляє УНН із посиланням на Державіаслужбу.
Перевірка відбувалася в період із 9-го до 11 січня "з метою підтримання рівня безпеки польотів та проведення профілактики авіаційних подій на авіаційному транспорті відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 10 Повітряного кодексу України та п. 4.5 розділу IV Правил сертифікації експлуатантів, що здійснюють експлуатацію цивільних повітряних суден (літаків) із метою виконання комерційних транспортних перевезень згідно з вимогами OPS 1, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 05.07.2010 №430, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.07.2010 за №558/17853".
У відомстві додали, що "перевірка льотної придатності всього цивільного флоту проводитиметься Державіаслужбою відповідно до складеного графіка перевірок".
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України.
8 січня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив про початок позапланової перевірки авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві стверджують, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції й "за формою та висотою польоту був схожим на ворожий об'єкт".
У звіті Організації цивільної авіації Ірану від 20 січня зазначено, що лайнер було збито двома ракетами "Тор-М1" системи "земля – повітря".