Мета замаху на директора фармкомпанії "Здоров'я", найімовірніше, – залякати жертву – ЗМІ
У слідства є шанси вийти на злочинців, які вчинили замах на директора фармацевтичної компанії "Здоров'я" Олександра Доровського, пише медіагрупа "Обьектив" із посиланням на джерело в управлінні Національної поліції Харківської області.
Метою замаху на директора фармацевтичної компанії "Здоров'я" Олександра Доровського, що стався 5 липня, найімовірніше, було залякати жертву. Таку думку в коментарі медіагрупи "Обьектив" висловило джерело в Головному управлінні Національної поліції в Харківській області.
"Відпрацьовують кілька версій, зокрема, пов'язані з підприємницькою діяльністю і особистою неприязню. Проводять експертизи, опитування свідків. Шанси вийти на злочинців є. Найвірогіднішим є український слід. Імовірно, метою було залякати жертву, про що свідчить характер закладки і потужність вибухового пристрою", – зазначив співрозмовник видання.
"Обьектив" вважає, що ймовірними мотивами замаху можуть бути переділ фармацевтичного ринку, протиріччя між бізнес-партнерами або політичне протистояння у Харкові.
"Один слід веде начебто до іноземців, що мали стосунок до казахстанського "БТА-Банку". Але бурхливих публічних розбірок фінансистів, свідками яких українці були кілька років тому, зараз немає. Тоді нікого не підривали, навіщо це робити зараз? Припускають, що ще однією зацікавленою особою може бути керівництво великого київського фармпідприємства. Про мету такої "акції залякування" у ЗМІ не говорять. Звичайно, у "Здоров'я" є кілька судових спорів із киянами. Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод, який володіє торговим знаком "Корвітин", на початку року хотів заборонити харківській фірмі продавати препарат "Корвітин Плюс". "Дарниця" воює проти "Цитрамону-Здоров'я". Але навряд чи ці суперечки варті того, щоби через них 15 років провести у в'язниці", – ідеться в матеріалі.
На думку видання, мотивом замаху також може бути економічна ситуація: через преференції імпортним виробникам, яким у 2016 році дозволили реєструвати ліки за прискореною процедурою, частка українських виробників скоротилася за рік із 70% до 30% і продовжує зменшуватися. За даними "Обьектива", станом на 2017 рік найбільші продажі на українському ринку має компанія "Фармак".
"Основна боротьба розгортається між трійкою українських підприємств: "Артеріум" ($58 млн), "Дарниця" ($53 млн) і "Здоров'я" ($50 млн). На ринку є відкриті конфлікти: Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод заявляє про спроби недружнього поглинання і через суд намагається скасувати купівлю своїх акцій "Дарницею". Відбивається від рейдерів "Інтерхім", – пише "Обьектив".
Аналогічна ситуація, ідеться в статті, була в Україні дев'ять років тому під час економічної кризи, коли "українські виробники ліків опинилися перед загрозою банкрутства". Автор нагадує, що на той момент головними конкурентами були компанії "Дарниця" і "Фармак". 9 червня 2009 року у генерального директора "Фармак" Філю Жебровську вистрілив Віктор Зубрицький, якого називали знайомим керівника "Дарниці". Підозрюваний "просидів 2,5 роки під слідством, вийшов під підписку про невиїзд через рішення нового судді і виїхав з України".
"Чи можливо таке без допомоги впливових людей? Замовника злочину все ще встановлюють. Хоча, можливо, якби цей замах було розкрито, то і випадку зі "Здоров'ям" не було б. Не виключено, що і справа Олександра Доровського "зависне" і ніхто не понесе справедливого покарання", – припустив автор матеріалу.
5 липня у приватному секторі Київського району Харкова під час руху вибухнув автомобіль Audi. Вибух пошкодив задню частину машини. В автомобілі на момент вибуху перебувало троє осіб: директор харківської фармкомпанії і його охоронці. За даними правоохоронців, вони дістали "незначні ушкодження у вигляді подряпин обличчя". Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею "замах на вбивство".