Напад на Гандзюк. У Херсоні активісти увірвалися в будівлю прокуратури й запалили димові шашки
Активісти вимагали від обласного прокурора Віталія Тригубенка звіт про розслідування нападу на співробітницю Херсонської міської ради Катерину Гандзюк.
1 серпня в Херсоні активісти увірвалися в будівлю обласної прокуратури через напад на співробітницю Херсонської міської ради Катерину Гандзюк. Про це повідомляє ресурс 0552.ua.
Учасники акції в масках перестрибнули турнікети і попрямували шукати обласного прокурора Віталія Тригубенка. ЗМІ зазначає, що охорона на дії активістів не реагувала. У будівлі сталося задимлення, спрацювала пожежна сигналізація. Туди прибули співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій і поліція. Правоохоронці намагалися вивести людей із будівлі.
Видання зазначає, що учасники протесту таки зустрілися з Тригубенком. Вони запитали про стан розслідування нападу на Гандзюк. Тригубенко запевнив присутніх, що розслідування йде повним ходом.
У пікеті беруть участь представники "Національного корпусу", про що повідомляють на сторінці організації у Facebook.
Журналіст Сергій Нікітенко, присутній на місці подій, зазначив, що спочатку представники прокуратури відмовилися спілкуватися з протестувальниками. Але коли активісти запалили димові шашки, прокурор погодився їх прийняти.
"Сотня активістів прийшла до облпрокуратури. Їх не пустили. Прокурора відмовилися кликати. Після легкого задимлення будівлі прокурор знайшовся. Прийняв людей. Запевняє, що слідство триває", – написав він у Facebook.
Напад на Гандзюк стався вранці 31 липня в Херсоні. Невідомий вилив рідину, попередньо кислоту, в обличчя жінки, після чого втік.
Спочатку правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "хуліганство", але пізніше змінили кваліфікацію злочину на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого".
Поліція опублікувала відео з імовірним злочинцем.
Чиновницю доправили в лікарню. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла. Кислота потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. Її стан на сьогодні оцінюють як стабільно важкий.