Слід у вбивстві Шеремета треба шукати десь у минулому Павла, у його зв'язках з олігархами – журналіст Іванов
Українському суспільству не варто засуджувати правоохоронців через те, що вбивство журналіста Павла Шеремета досі не розкрито, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" журналіст Сергій Іванов.
Убивство журналіста Павла Шеремета не пов'язане з його професійною діяльністю. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив журналіст Сергій Іванов.
"Очевидно, що злочин було ретельно підготовлено. Павло тривалий час працював у російських ЗМІ та не завжди був в опозиції до Путіна (президент РФ Володимир Путін. – "ГОРДОН"). Можна згадати його співпрацю з сепаратистськими ЗМІ Абхазії. Хай там як, я як свідок у цій справі можу сказати, що принаймні на одну з п'яти версій убивства правоохоронці даремно витрачають свій час і ресурси. На моє найглибше переконання, професійна діяльність Шеремета не могла стати причиною його вбивства. В Україні він не проводив якихось резонансних розслідувань. Водночас іноді він відхилявся від журналістських стандартів і лобіював інтереси певного бізнесу", – зазначив Іванов.
Він сумнівається, що зловмисники збиралися вбити співзасновницю "Української правди" та цивільну дружину Шеремета Олену Притулу.
"Версія про те, що хотіли вбити Притулу, на мій погляд, теж є нісенітницею. Якби хотіли – це б зробили. Не дай боже, звичайно. Мені здається, слід у вбивстві Шеремета треба шукати десь у минулому Павла, у його зв'язках з олігархами. Можливо, він упливав на політику "Української правди". Адже Шеремет там був дуже вагомим персонажем. Я його добре знав і ставився до нього по-доброму. Однак я не приховую, що ніколи не вважав його українським журналістом. І це стосується не тільки Павла. Я не розумію, що в нас робить низка російських журналістів, чиновників тощо. Загалом же, на мій погляд, є такі вбивства, які стаються не для того, щоб їх розкривали", – підкреслив журналіст.
На його думку, розслідуванням убивства Шеремета повинна займатися СБУ.
"Я б не поспішав засуджувати поліцію через те, що вбивство досі не розкрито. Так, у них справді безліч прорахунків. Але правильно було би, якби вбивство Шеремета розслідувала СБУ, тому що це теракт. Правоохоронцям варто було б з'ясувати, звідки Павло брав гроші. Адже він жив на широку ногу, це було видно. Чим він тут займався? Адже написання інтерв'ю та статей для отримання такого прибутку недостатньо. Значить, у нього були якісь фінансові зобов'язання перед ким-небудь. До того ж, він дуже часто бував у Росії. Тобто особисто в мене дуже багато запитань, на які немає чітких відповідей", – резюмував Іванов.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала Притулі.
Слідство розглядає п'ять версій мотивів убивства: професійна діяльність, помилкове вбивство (замість Притули), критичні публікації у виданні "Українська правда" та виступи на "Радио Вести", дестабілізація ситуації в Україні, а також конфлікти, що стосуються особистого життя Шеремета.
У червні 2017 року голова парламентського комітету з питань свободи слова й інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомляла, що в межах досудового розслідування у справі Шеремета допитали понад 3000 людей, серед них і очевидців вибуху, і вилучили відеозаписи з камер спостереження.
У Комітеті захисту журналістів заявили, що будуть ініціювати міжнародне розслідування вбивства Шеремета.
Сьогодні спікер Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко заявив, що у справі про вбивство Шеремета досі немає підозрюваних.