Тандіт заявив, що в СБУ немає даних, які підтверджують причетність російської сторони до замаху на Осмаєва
Радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт відмовився коментувати перебіг розслідування замаху на українського добровольця чеченського походження Адама Осмаєва.
У Служби безпеки України (СБУ) немає даних, що підтверджують причетність російської сторони до замаху на добровольця Адама Осмаєва. Про це заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт в ефірі програми "HARD з Наталією Влащенко" на телеканалі ZIK.
На питання журналістки, чи може Тандіт підтвердити слова голови СБУ Василя Грицака про те, що поки немає підстав вважати, що до замаху причетні спецслужби Росії, радник голови СБУ заявив:
"У нас даних, про які говорив Василь Сергійович, дійсно немає".
"Відкрито кримінальне провадження Національною поліцією, і в межах слідства виконуються доручення, які фактично у цій справі йдуть. Ми не коментуємо поки інформації у цій справі, я не буду про це говорити", – так відповів Тандіт на запитання Влащенко про перебіг розслідування.
Він додав, що мовчання в цьому питанні необхідне задля ефективного результату.
1 червня в Києві чоловік, який видавав себе за французького журналіста, стріляв у Осмаєва. Дружина добровольця Аміна Окуєва вистрілила у відповідь.
Чоловіків було госпіталізовано у тяжкому стані. Одна куля пробила навиліт праву легеню Осмаєва, писав журналіст Юрій Бутусов.
За даними "Еспресо", напад скоїв чеченський кілер із Санкт-Петербурга Артур Денісултанов-Курмакаєв на прізвисько Дінго. 3 червня зловмиснику повідомили про підозру.
Адам Осмаєв – виходець із Чечні. Його обвинувачували в підготовці замаху на президента Росії Володимира Путіна. РФ запитувала в України екстрадицію Осмаєва у 2012 році.
18 листопада 2014 року суд в Одесі зняв з Осмаєва обвинувачення в замаху на Путіна, але визнав винним за трьома статтями Кримінального кодексу України – незаконне поводження з вибуховими речовинами, знищення чужого майна з необережності і перетинання державного кордону України за підробленими документами. Його засудили до двох років і дев'яти місяців ув'язнення (цей термін дорівнював проведеному в СІЗО) і звільнили просто в залі суду.
Із грудня 2014 року Осмаєв брав участь в антитерористичній операції на Донбасі.