До Польщі не пустили українця Святослава Шеремети, який заборонив ексгумацію польських могил на Волині
Відповідальному секретареві Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святославові Шереметі заборонили на рік в'їзд до Польщі та Шенгенської зони.
Польські прикордонники 18 листопада не пустили до країни відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремети. Про це він розповів львівському виданню "Варіанти".
Шеремета повідомив, що їхав до польського міста Ланцут разом із делегацією товариства "Надсяння" на церемонію вшанування пам'яті загиблих українських воїнів.
О 12.00 на пункті пропуску "Шегині" прикордонники забрали у Шеремети паспорт і сказали чекати керівника зміни. Пізніше йому повідомили про заборону на в'їзд до Польщі та Шенгенської зони на один рік.
9 листопада видання Dziennik.pl повідомляло, що Шереметі та директорові Українського інституту нацпам'яті Володимиру В'ятровичу можуть заборонити в'їзд до Польщі. Самого переліку нібито не буде опубліковано, щоб його фігуранти дізнавалися про заборону вже на кордоні.
За версією видання Gazeta Prawna, Шереметі мали заборонити в'їзд за те, що влітку 2017 року він заборонив проводити ексгумацію масового поховання польських солдатів на території села Костюхнівка Волинської області, де 100 років тому відбулася битва між російськими військами та армією Австро-Угорської імперії, у складі якої були польські підрозділи.
2 листопада міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща має намір запустити процедуру, яка не дозволить в'їхати до країни українцям, "які демонстративно одягають мундири дивізії СС "Галичина".
У МЗС України відповіли, що в країні немає антипольських настроїв.
В'ятрович розкритикував слова Ващиковського, заявивши, що польські політики шляхом демонізації українців намагаються отримати політичні дивіденди.
"Можливо, пан міністр надивився російського телебачення й уявляє собі, що по Києву ходять люди у формах СС", – сказав історик.