"Від семи до 10 років в'язниці". У Бахмуті виявили підписані до початку виборів протоколи голосування

Тракало: Народне волевиявлення фактично вже завершилося, так і не розпочавшись
Фото: Iaroslav Trakalo / Facebook

Члени дільничної виборчої комісії №624 у Бахмуті Донецької області підписали порожні бланки протоколів голосування на позачергових парламентських виборах, а потім, намагаючись приховати сліди злочину, залили їх чорнилом, повідомив спікер Національної поліції України Ярослав Тракало.

Члени дільничної виборчої комісії (ДВК) №624 у Бахмуті Донецької області підписали бланки протоколів голосування на позачергових парламентських виборах, повідомив спікер Національної поліції Ярослав Тракало у Facebook.

"Задовго до початку голосування на одній із дільничних виборчих комісій Донеччини народне волевиявлення фактично вже завершилося, так і не розпочавшись. У школі міста Бахмут, де розташована ДВК №624, члени комісії підписали незаповнені бланки протоколів із підсумками результатів голосування. Залишалося у потрібний момент вписати прізвище кандидата-"переможця" чи "правильну" назву партії", – повідомив він.

Коли на дільницю приїхала слідчо-оперативна група поліції, члени комісії, намагаючись приховати сліди злочину, залили підписані протоколи чорнилом, зазначив Тракало.

"За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 158 Кримінального кодексу України – "фальсифікація виборчих документів, підсумків голосування". Санкція статті – від семи до 10 років ув'язнення", – підсумував він.

21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.

Вибори відбудуться за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр. Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовано на окупованій Росією території, там виборів не проводять).