Балух: Я не вважаю себе потерпілим, як мене називають слідчі
Колишній політв'язень Володимир Балух підтвердив, що конфлікт із охоронцем одного із закладів Києва у нього стався через мовне питання.
Колишній політв'язень, кримчанин Володимир Балух не вважає себе потерпілим у справі про своє побиття в Києві у вересні. Про це він заявив "Цензор.НЕТ" в інтерв'ю, опублікованому 29 листопада.
"Я не вважаю себе потерпілим, як мене називають слідчі. Я не потерпілий. Із слідчими я спілкуюся, вони мене розпитували про те, що сталося, коли я прийшов до тями", – сказав Балух.
За словами колишнього політв'язня, у межах розслідування інциденту слідчі вилучили його банківську картку, люльку, портмоне і телефон – вони були в нього під час побиття.
Балух підтвердив, що конфлікт стався через російську мову.
"Наче в тумані, детально не пам'ятаю. Це все сталося біля якогось закладу. До мене заговорив охоронець. А я йому зробив зауваження: "Чому кацапською говорите? Державною до мене звертайся". "Та йди ти нахер зі своєю мовою", – почув відповідь. "Ти на роботі? То й говори як слід". Ви ж знаєте, я такого не можу пробачити", – розповів він.
"Цензор.НЕТ" зазначає, що Балуха штовхнули у спину, і він упав, ударившись головою об бетонну пішохідну доріжку.
"Мені здається, усе ж той охоронець був не один. Я сперечався з декількома. Один сидів збоку, другий стояв переді мною. Але чітко цього не пам'ятаю. Це все у мене як у тумані", – підкреслив колишній політв'язень.
Балуха побили в районі Гідропарку в Києві в ніч на 8 вересня. Йому зламали руку і ключицю, також було діагностовано важку черепно-мозкову травму. Увечері 8 вересня його прооперували, після чого під’єднали до апарата штучної вентиляції легенів. Активіст був у медикаментозній комі. 25 вересня народна депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко повідомила, що лікарі почали виводити його з цього стану.
Балуха виписали з лікарні 22 жовтня. Зараз він проходить реабілітацію.
Офіс президента вимагав швидкого і повного розслідування, не відкинувши політичну версію нападу: Балух планував балотуватися на місцевих виборах у Київській області від "Європейської солідарності".
Увечері 18 вересня поліція повідомила про затримання ймовірного зловмисника. Йому інкримінують злочин, передбачений ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. За даними правоохоронців, підозрюваний намагався втекти від поліції.
7 вересня 2019 року кримський активіст Балух повернувся до України в межах українсько-російського обміну утримуваними особами. У російських містах неволі він провів більше ніж два з половиною роки. Адвокати та правозахисники говорили, що Балух став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, вивішений у дворі його будинку.