Чиновниця з медкомісії у Львівській області намагалася з'їсти гроші, які вимагала у військового – ДБР

Лікарка спробувала з'їсти хабар, але їй завадили співробітники ДБР
Фото: dbr.gov.ua

Співробітники Державного бюро розслідувань затримали посадовців медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та лікарні у Львівській області, які вимагали хабар у військовослужбовця. Про це 29 вересня в Telegram повідомляє пресслужба ДБР.

Медики, як з'ясувало слідство, вимагали хабар у військового за оформлення другої групи інвалідності його батьку, що дало б змогу сину завершити службу.

За даними слідства, голова Самбірської МСЕК і керівники лікарсько-консультативної комісії Турківської міської лікарні обіцяли оформити відповідні документи за $3,2 тис.

Гроші зловмисники отримували трьома траншами. Під час передання останньої суми правоохоронці затримали в місті Турка на гарячому заступницю голови лікарсько-консультативної комісії.

Під час затримання чиновниця намагалася позбутися грошей і з'їсти 100-доларову купюру. Проте правоохоронці цьому завадили, а кошти вилучили. У ДБР повідомляють, що затримано й інших учасників злочинної групи.

У ст. 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" викладено обставини, за яких громадяни України можуть розраховувати на відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації. Раніше відтермінування від мобілізації могли надати за умови, що у військовозобов'язаного є родич з інвалідністю І або ІІ групи (дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка). Ця сама причина могла бути підставою для звільнення в запас. Але у червні Верховна Рада внесла до закону зміни, тепер надати відтермінування від мобілізації можуть лише в разі, якщо в сім'ї немає інших людей, здатних доглядати особу з інвалідністю.

Контекст:

За час дії воєнного стану в Україні правоохоронці фіксували порушення в роботі і цивільних, і військових лікарських комісій.

Зокрема, у лютому правоохоронці повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди заступника голови Центральної військово-лікарської комісії Медичних сил Збройних сил України. За даними слідства, він організував схему отримання хабарів посадовцями комісії за надання довідок військовозобов'язаним про непридатність до служби для виїзду за кордон. Після цього випадку у Верховній Раді закликали переглянути рішення ВЛК за останні пів року. 

Президент України Володимир Зеленський 14 серпня заявляв, що є багато проблем через "неякісну роботу" ВЛК. Він анонсував вирішення цих проблем. 30 серпня президент повідомив, що в Україні перевірять усі рішення військово-лікарських комісій із 24 лютого 2022 року. 12 вересня Зеленський підписав відповідний указ.