Для підриву Каховської ГЕС окупантів могли консультувати росіяни, які там працювали – "Укргідропроект"

ГЕС підірвали 6 червня
Фото: ЕРА

До підриву російськими окупантами Каховської ГЕС можуть бути причетні російські фахівці, які раніше працювали на цій гідроелектростанції. Про це заявив заступник технічного директора – головний інженер "Укргідропроекту" Микола Калінін, повідомляє сайт "Укргідроенерго".

"Не виключаю, що окупантів консультували, де саме потрібно закласти вибухівку, робітники російської енергетичної структури, які там працювали. Стосовно того, що не було чути потужного вибуху, пояснюється тим, що вибухівку заклали у глибині будівлі ГЕС у внутрішніх приміщеннях, нижче рівня води", – сказав він.

Головний інженер "Укргідропроекту" повністю відкидає зовнішній удар по ГЕС.

"Каховська ГЕС була спроєктована і побудована так, щоб витримати ядерний удар. Припускаю, що це мало бути кілька одночасних потужних вибухів ізсередини. Скоріш за все, була замінована сама гребля та будівля ГЕС, де встановлені гідроагрегати. Ще раз наголошую – заміновано зсередини", – пояснив Калінін.

Контекст:

Уранці 6 червня ОК "Південь" сил оборони України повідомило про підрив росіянами Каховської ГЕС. За даними "Укргідроенерго", внаслідок підриву машинного залу зсередини Каховську ГЕС зруйновано повністю, відновити її неможливоЗа даними Херсонської ОВА, внаслідок техногенної катастрофи може бути затоплено приблизно 80 населених пунктів. В області оголошено евакуацію.

Президент України Володимир Зеленський говорив, що підрив греблі Каховської ГЕС – найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років. Він заявив, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки.

Збитки екології від руйнування Каховської ГЕС уже зараз становлять понад 46 млрд грн, заявив 7 червня міністр захисту довкілля і природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Увечері 8 червня рівень води в Каховському водосховищі знизився до позначки 12,5 м, що нижче за "мертву" точку 12,7 м, коли не можна робити водозабір у населені пункти і для Запорізької АЕС, повідомив гендиректор держкомпанії "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

Унаслідок повені загинуло щонайменше восьмеро жителів окупованої Росією частини Херсонської області.