Гордон про пожежу на військових складах у Балаклії: Це все і далі триватиме, тому що ніхто за таке не сів і не сяде
Держава не робить жодних дій, щоб примусити посадовців, відповідальних за безпеку на військових складах в Україні, якісно виконувати свою роботу, вважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Пожежі на військових складах в Україні й далі триватимуть, поки винні не будуть реально покарані. Таку думку в ефірі телеканала "112 Україна" висловив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон, коментуючи останню пожежу на арсеналі в Балаклії Харківської області.
"Як тільки початок травня – так і вибухає. Це вже взагалі не смішно! Хто після останніх вибухів був покараний? Найстрашніше, що це все триватиме і далі, тому що ніхто за таке не сів і не сяде. Проковтнуть і цього разу. От немає жодних дій із боку держави, які б змусили тих, хто відповідає за військові склади, займатися ними як треба. І поки немає реальної відповідальності – усе так і буде. Ось за вкрадений мішок капусти у нас сісти можна, а за такі речі не садять", – зазначив Гордон.
Він розповів, що в 1988 році, перед демобілізацією з армії, місяць розвантажував склади у Псковській області Росії.
"Ми місяць перевантажували артилерійські склади – такий акорд у нас був. Такого бардаку я не бачив ніколи у своєму житті. Так це було ще в радянський час! Боєприпаси зберігали неправильно, усе охороняли ледве-ледве... Думаю, зараз ситуація ще гірша", – припустив журналіст.
На його думку, недбалість під час охорони військових складів може бути пов'язана з низькими зарплатами.
"Ми говорили з [головним військовим прокурором] Анатолієм Матіосом на цю тему. Склади вартістю десятки й сотні мільйонів доларів охороняють люди з копійчаною зарплатою. Не може такого бути! Не можуть стерегти такі гроші люди, яким мало платять. Це нонсенс. У бізнесі такого не буває. Крім того, я не відкидаю, що комусь треба приховати недостачу. Ми ж розуміємо, що продають направо і наліво озброєння зі складів..." – сказав Гордон.
За безпеку на арсеналах відповідають люди, які потрапили на свої посади корупційним шляхом, продовжив він.
"Це ж чиїсь призначенці. Їх призначили чи то по блату, чи то за бабки, щоб приносили гроші нагору. Тобто все так пов’язано, що ніхто нікого не може прибирати, інакше розсипається вся корупційна система. А те, що система в Міноборони (як і в інших міністерствах) корупційна, у мене сумнівів немає", – підкреслив журналіст.
3 травня на технічній території арсеналу в Балаклії почалася пожежа. У місті було чути вибухи.
За даними Генштабу Збройних сил України, під час робіт із планової утилізації боєприпасів, що залишилися на території військової частини після минулорічних вибухів, загорілася суха трава. Площа пожежі становила приблизно 35 га.
6 травня пожежу локалізували, станом на 7 травня її гасінням займалися 43 людини та 10 одиниць техніки.
За фактом пожежі на складах боєприпасів відкрили кримінальне провадження за статтею "недбале ставлення до військової служби".
Попередня пожежа на складах у Балаклії сталася в березні 2017 року. Унаслідок вибухів загинуло дві жінки.
Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що основною версією причини минулорічних вибухів на складах боєприпасів у Балаклії є теракт. За інформацією генпрокурора Юрія Луценка, безпілотник, який прилетів із Росії, скинув на територію частини термобаричні заряди.