Кілера, який намагався вбити авторитета Мультика, затримали. Розкрити злочин допомогла ДНК на недопалках – Венедіктова
Венедіктова розповіла, що розкрити злочин допомогла ДНК на недопалках.
"За даними слідства, ще у квітні 2020 року він стріляв у місцевого бізнесмена Михайла Тітова, більш відомого у кримінальних колах за прізвиськом Мультик. На горищі будинку навпроти місця, де часто бував потерпілий, стрілець влаштував засідку. Після замаху виконавець покинув там рушницю, на якій були знайдені сліди його ДНК. Прокуратура та поліція Миколаївської області постійно розширювали коло пошуку. Збіг трапився під час перевірки на причетність до скоєння злочину одного з місцевих жителів. Зразки ДНК на недопалках особи співпали з тими, що залишилися на зброї, і вказали на особу стрілка", – написала вона.
За словами генпрокурорки, затриманий уже мав "конфлікт із законом" та відомий у кримінальних колах. Чоловік був судимий і зараз його обвинувачують у вимаганні та шахрайстві.
Венедіктова не назвала імені ймовірного кілера, але за даними видання "Преступности.НЕТ", затримали судимого чотири рази Володимира Шорнікова. Видання пише, що Шорніков пов'язаний з Апті Іслангірієвим, який, за даними ЗМІ, є у санкційному списку Ради національної безпеки і оборони України як "злодій у законі".
У поліції Миколаївської області повідомили, що затриманому 43 роки. Правоохоронці дістали беззаперечні докази його причетності до замаху, йдеться у релізі, опублікованому 12 жовтня на сайті відомства.
"У затриманого вилучили зброю та набої до неї, а у ході проведених санкціонованих обшуків – мобільні телефони, банківські та сім-картки, а також інші речові докази, які мають доказове значення у провадженні", – зауважили у поліції.
Замах на Тітова стався 6 квітня 2020 року у центрі Миколаєва, бізнесмен дістав вогнепальне поранення у голову, але вижив. Зараз у нього суттєві проблеми зі здоров'ям, повідомила Венедіктова.
Слідство розглядало п'ять версій замаху. Головним мотивом імовірного замовлення вбивства Тітова наразі правоохоронці вважають перерозподіл кримінальних сфер впливу у регіоні, уточнила генпрокурорка.
Контекст:
У 2017 році у Генеральній прокуратурі повідомляли, що Михайло Тітов – кримінальний авторитет і що він має вплив на органи влади регіону.
У серпні 2017 року Тітова і ще чотирьох людей затримали. Їх підозрювали у створенні злочинної організації, яка впродовж 2008–2017 років позбавляла людей свободи, погрожувала вбивством, займалася рекетом, рейдерством, автовикраденнями, привласненням майна і державних коштів. Журналіст Дмитро Гнап повідомив у листопаді 2018 року, що Тітова "тишком-нишком випустили із СІЗО".