"Темрява теж буває красивою – коли в ній ховається світло". Серед загиблих у Броварах – фотограф Микола Анацький. Він знімав звільнених азовців в Анкарі
Анацький родом із Бахмута, служив в АТО, повідомила його колега Вікторія Навроцька.
"Серед загиблих був і наш фотограф Микола Анацький. Народився і виріс у Донецькій області, у Бахмуті. Гвардієць. Служив у батальйоні "Донбас". Потім перевівся до лав батальйону імені Кульчицького. Ми працювали разом чотири роки. Чіткий, професійний, ви неодноразово бачили його роботи у фотозвітах МВС. Справжній офіцер, друг", – написала Навроцька.
Анацький брав участь у бойових діях і після повномасштабного вторгнення Росії, розповів військовий, нацгвардієць Денис Соколов.
"Що ж, уже офіційно. На борту загинув мій побратим і друг із 27-ї Печерської бригади Микола Анацький. Родом із Бахмута, брав участь в АТО, звільняв Київщину. Відрядили до МВС працювати в комунікаціях. Одні з найкращих фото належать саме йому. Зокрема і звільнених азовців в Анкарі", – написав він.
Ця зйомка була однією з найбезпечніших для Анацького, зазначив ще один його колега Роман Іванюк.
"І навіть я до кінця не маю поняття, скільки тисяч кадрів лише в цьому році він зробив там, де над головою горить небо", – написав Іванюк.
За його словами, Анацький був людиною, яка своїм прикладом руйнувала всі стереотипи про схід України.
"Я розумію, що це через емоції, але мені дуже не подобається, коли про нього пишуть просто "фотограф". Ні, не просто! То була така багатогранна людина, що слово "фотограф" – це мізерний іменник, який ні про що не говорить... До того як узяти до рук фотоапарат, він узяв ПКМ (кулемет). Коля був добровольцем батальйону "Донбас", а згодом батальйону Кульчицького. Тоді йому було лише 25 років. Він провів на війні чимало бойових виходів. Отримав поранення, але вижив. Почав фотографувати саме на фронті. Із солдата дійшов до офіцера, бойового офіцера", – ідеться у повідомленні.
Останній пост у Facebook Анацького опубліковано 26 грудня 2022 року. В ньому – фотографія зі свічками і підпис: "Темрява теж буває красивою – коли в ній ховається світло”.
14 січня Миколі Анацькому виповнилося 34 роки. У нього залишилася дружина й маленька дочка.
Контекст:
Уранці 18 січня біля дитячого садка у Броварах упав вертоліт, виникла пожежа.
Вертоліт належав ДСНС України, на його борту перебувало дев'ятеро людей, усі вони, за даними голови Нацполіції Ігоря Клименка, загинули. Серед них – вище керівництво МВС України: міністр Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін, держсекретар МВС Юрій Лубкович.
Загалом, за уточненими даними ДСНС, унаслідок авіакатастрофи загинуло 14 осіб, із них одна дитина, постраждало 25 осіб, із них 11 дітей.
Керівництво МВС, яке загинуло внаслідок падіння вертольота, прямувало до однієї з гарячих точок України, розповіли в Офісі президента. Вони летіли до Харкова, свідчить інформація, яку опублікував пізніше начальник управління Нацполіції у Харківській області Володимир Тимошко.
За фактом аварії відкрито кримінальне провадження. Слідство спільно вестимуть Нацполіція, СБУ та ДБР. СБУ попередньо розглядає кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність вертольота; навмисні дії щодо його знищення.