2021 року зафіксовано 70 випадків застосування фізичної агресії проти журналістів – НСЖУ
"Ця цифра майже дорівнює показникам попереднього року, коли в 77 епізодах насильства постраждав 101 журналіст. Певне зменшення рівня агресії експерти Спілки пояснюють, зокрема, з адаптацією суспільства до карантинних обмежень, запровадження яких спричиняло психологічну напругу і провокувало додаткову агресію на працівників ЗМІ", – ідеться в повідомленні.
Найбільшу кількість інцидентів 2021 року було зафіксовано в Києві та Київській області (20), в Одеській (вісім), Харківській (п'ять) і Житомирській (чотири) областях.
За даними НСЖУ, представники правоохоронних органів торік застосували силу до журналістів у чотирьох епізодах (2020 року – у шести), а депутати та посадовці – у 12 (2020 року – у чотирьох). Два випадки сталися із застосуванням зброї. В організації зазначають, що в Україні в середньому що п'ять днів відбувається інцидент із застосуванням сили до журналістів – побиття, спалені машини, пошкоджена апаратура.
Водночас у НСЖУ заявили, що можна констатувати "певний прогрес" у реагуванні правоохоронців на злочини проти журналістів, оскільки поліція оперативно розпочинає розслідування і кваліфікує перешкоди та напади "саме за "журналістськими" статтями Кримінального кодексу".
"Цей прогрес ми пов'язуємо насамперед із розбудовою механізмів реагування на випадки перешкоджання журналістській діяльності у структурах Нацполіції та органах прокуратури, зокрема і завдяки наполегливій роботі журналістської спільноти. Усі наші зусилля в захисті безпеки журналістів спрямовані на один результат – це невідворотність покарання в кожному випадку нападу", – сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.