В Одеській області померла військовослужбовиця, яку нещодавно вакцинували проти COVID-19
В Одеській області 23 березня померла військовослужбовиця, якій нещодавно ввели вакцину проти COVID-19. Про це повідомила пресслужба командування медичних сил ЗСУ на своїй сторінці у Facebook.
"Поза межами військової частини, у позаслужбовий час, раптово втратила свідомість жінка-військовослужбовець військової служби за контрактом. Співслужбовцями було одразу викликано швидку медичну допомогу та повідомлено медичну службу військової частини. Прибувши на місце події, військові та цивільні медики проводили реанімаційні заходи, які, на жаль, не мали успіху", – ідеться в повідомленні.
У командуванні повідомили, що військовослужбовиця незабаром мала виконувати службово-бойові завдання в районі проведення ООС, тому 21 березня з дотриманням усіх алгоритмів їй зробили щеплення проти COVID-19.
Військові медики наголосили, що щеплення вводила мобільна бригада з імунізації від департаменту охорони здоров'я Одеської ОДА, яка працює від початку вакцинації і має досвід.
За словами начальника медичної служби військової частини, де загибла проходила службу, станом на ранок 23 березня скарг на стан здоров'я жінка не висловлювала.
"З анамнезу вона страждала на гіпертонічну хворобу", – додали в командуванні.
Судово-медичну експертизу призначено на 24 березня.
В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, виробленим в Індії. Препаратів інших виробників Україна поки не отримала.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Запис на вакцинацію в Україні стартував 1 березня. Станом на 22 березня на процедуру записалося 300 тис. людей, а щепили понад 120 тис. 22 березня главі МОЗ Максимові Степанову уряд доручив внести зміни до національного плану вакцинації, щоб люди, які записалися на процедуру в застосунку "Дія", змогли зробити щеплення швидше.