Чорновол повідомили про підозру у навмисному вбивстві
Після сьогоднішніх обшуків колишню народну депутатку Тетяну Чорновол Державне бюро розслідувань повідомило про підозру в керівництві підпалом офісу Партії регіонів у лютому 2014 року, унаслідок чого загинула людина.
Слідчі Державного бюро розслідувань оголосили про підозру у вчиненні умисного вбивства народній депутатці України VIII скликання Тетяні Чорновол. Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань на своїй сторінці у Facebook.
У ДБР заявляють, що, за попередньою інформацією, 18 лютого 2014 року Чорновол керувала діями групи осіб і безпосередньо брала участь у підпалі будівлі в центрі Києва на вулиці Липській, у якій був офіс однієї з політичних партій. Унаслідок пожежі загинув працівник – чоловік 1948 року народження, який перебував у приміщенні партійного офісу.
"10 квітня 2020 року слідчими ДБР проведено обшуки за місцем проживання підозрюваної. У ході них вилучено речі, які мають доказове значення для розслідування, предмети з ознаками холодної та вогнепальної зброї, набої", – зазначили у відомстві.
У разі доведення провини підозрюваній загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі, повідомили у пресслужбі ДБР.
У березні видання "Обозреватель" із посиланням на власні джерела в Офісі генерального прокурора України писало, що Чорновол інкримінуватимуть підпал офісу Партії регіонів 18 лютого, унаслідок якого загинула одна людина.
Саме цього дня розпочався завершальний етап Революції гідності. Організований опозицією хід ("Мирний наступ") в урядовому кварталі розігнали силовики й тітушки.
Цього дня загинуло 22 євромайданівці, п'ятеро співробітників МВС України та сторож штабу Партії регіонів, який мітингувальники підпалили пляшками із запалювальною сумішшю.
Загибель міліціонерів стала для влади приводом оголосити антитерористичну операцію, яка призвела до штурму Майдану в ніч на 19 лютого.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади – президент Віктор Янукович утік у Росію. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи й найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними ДБР, унаслідок протистоянь постраждало 2,5 тис. людей, загинуло 78 протестувальників і 13 правоохоронців.