Чорновол заявила, що до неї прийшли з обшуком слідчі Держбюро розслідувань

У постанові ДБР ідеться про те, що Чорновол підозрюють у вбивстві за змовою осіб
Фото: Володимир Струмковский / Facebook

Колишня народна депутатка від "Народного фронту" Тетяна Чорновол повідомила, що сьогодні до неї приїхали слідчі Державного бюро розслідувань з обшуком у справах Майдану.

Слідчі Державного бюро розслідувань сьогодні проводять обшук у будинку колишньої народної депутатки Тетяни Чорновол.

"Приїхав до мене спецназ ДБР по справі Майдану", – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Екснардепка опублікувала вручену їй постанову про обшук. У документі йдеться про те, що Чорновол підозрюють у "вбивстві за змовою й особливо небезпечним для життя людей способом" у лютому 2014 року.

Крім того, у постанові вказано, що, за версією слідства, Чорновол ініціювала захоплення офісу Партії регіонів на вулиці Липській у Києві.

У березні видання "Обозреватель" із посиланням на власні джерела в Офісі генерального прокурора України писало, що Чорновол інкримінуватимуть підпал офісу Партії регіонів, унаслідок якого загинула одна людина. За інформацією видання, загиблий грабував сейф у будівлі й задихнувся під час пожежі. За офіційною інформацією, того дня в офісі ПР загинув сторож.

Крім того, Чорновол обвинувачуватимуть в організуванні всіх рухів 18 лютого – цього дня розпочався завершальний етап Революції гідності.

Організований опозицією хід ("Мирний наступ") в урядовому кварталі розігнали силовики й тітушки.

Цього дня загинули 22 євромайданівці, п'ятеро співробітників МВС України та сторож штабу Партії регіонів, який мітингувальники підпалили пляшками із запальною сумішшю.

Загибель міліціонерів стала для влади приводом оголосити антитерористичну операцію, яка призвела до штурму Майдану в ніч на 19 лютого.

У кінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до змінення влади – президент Віктор Янукович утік до Росії. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними ДБР, унаслідок протистоянь постраждало 2,5 тис. осіб, загинуло 78 протестувальників і 13 правоохоронців.