На Євромайдані перші вогнепальні поранення 20 лютого 2014 року отримали правоохоронці – Горбатюк
За словами ексначальника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, під час розслідування епізоду про стрілянину на Євромайдані вранці 20 лютого 2014 року підозру оголосили двом людям.
Слідство з'ясувало, що першими, хто 20 лютого 2014 року на Євромайдані в Києві дістав вогнепальні поранення, були силовики. Про це колишній начальник управління спецрозслідувань ГПУ, що займалося справами Євромайдану, Сергій Горбатюк заявив LB.ua в інтерв'ю, яке опублікували 19 листопада.
"Підтверджено, що перші вогнепальні поранення отримали правоохоронці. Близько 7.30 20 лютого [2014 року]. Саме за результатами розслідування цього епізоду ми повідомили про підозру двом особам щодо вбивства двох і поранення одного правоохоронця. Один із них підозрюється в пособництві, зокрема наданні зброї. У матеріалах слідства немає даних, які свідчили б про загрозу життю цим особам, а отже, потребу в необхідній обороні під час тих подій", – сказав він.
За словами Горбатюка, у квітні 2018 року на той момент заступниця генерального прокурора України Анжела Стрижевська "змінила підозру, виключивши два вбивства, змінила клопотання про запобіжний захід і практично заблокувала рух у цьому провадженні".
Видання уточнює, що йдеться про епізод, у якому фігурує Іван Бубенчик.
У лютому 2016 року в інтерв'ю Bird in Flight він розповідав, що вранці 20 лютого 2014 року вбив з автомата Калашникова двох командирів "Беркута". "Вони стріляли по барикадах упритул, нахабно. Я обирав тих, хто командував. Чути не міг, але бачив жестикуляцію. Відстань невелика, тому на двох командирів знадобилося лише два постріли. Я вбив їх у потилицю, і це правда", – підкреслив активіст.
У квітні 2018-го Бубенчику оголосили підозру в убивстві, але згодом його повідомили про нову підозру – за ст. 348 (замах на життя співробітника правоохоронного органу) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. 17 травня 2018 року підозрюваного відпустили на поруки народних депутатів. 16 серпня 2019 року ГПУ зняла з Бубенчика підозру в умисному вбивстві двох правоохоронців, однак причин припинення кримінальної справи у ГПУ не назвали.
21 листопада 2013 року в Києві через відмову уряду підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом розпочався мітинг на Майдані, який переріс у масові протести по всій країні. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними ГПУ, унаслідок протистояння постраждало понад 2,2 тис. осіб. Загинули 80 протестувальників і 13 правоохоронців.
20 лютого 2014 року, як повідомляє ГПУ, правоохоронці, виконуючи злочинні накази, з вогнепальної зброї стріляли в учасників протесту. Тоді загинуло 48 протестувальників, ще 157 осіб дістали поранення.
Закінчився Євромайдан наприкінці лютого 2014 року втечею тодішнього президента Віктора Януковича в Росію.