Топаза випускають на свободу за "законом Савченко" – адвокат
Відповідно до "закону Савченко", засуджений до восьми років позбавлення волі харківський антимайданівець Гнат Кромськой (Топаз) "пересидів" свій строк, зазначив його адвокат Дмитро Горшколєпов.
28 вересня Жовтневий районний суд Харкова звільнив засудженого до восьми років позбавлення волі за організацію масових заворушень антимайданівця Гната Кромського, відомого як Топаз. Про це у Facebook повідомляє "UA:Харків" із посиланням на адвоката Кромського Дмитра Горшколєпова.
"Суд розглядав клопотання адвоката Олександра Шадріна про перегляд термінів тримання під вартою Кромського у відповідності до "закону Савченко" "день за два". Відповідно до цього закону, якщо рахувати правильно всі терміни, він уже "пересидів" більше восьми років... Винесено рішення суду про негайне звільнення з-під варти", – сказав він.
За словами Горшколєпова, його клієнт із конвоєм вирушив у СІЗО, щоб надати там постанову суду.
"Увечері він уже буде вдома", – зазначив адвокат.
Кромського затримали 28 березня 2014 року за підозрою в організації масових заворушень під час штурму Харківської облдержадміністрації 1 березня. Наступного дня після затримання Ленінський райсуд Харкова відпустив Топаза під цілодобовий домашній арешт. Уже 7 квітня 2014 року він зняв електронний браслет і втік. 25 квітня того самого року його затримали в Донецькій області.
У вересні 2014-го Кромського обміняли на затриманих на окупованому Донбасі українців. 17 грудня 2014 року Топаза затримали в пункті пропуску "Гоптівка" під час спроби перетнути кордон України. Відтоді він перебуває під вартою.
30 січня 2018 року суд визнав Кромського винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у масових заворушеннях та незаконному заволодінні автомобілем і засудив його до восьми років в'язниці.
26 листопада 2015 року Верховна Рада проголосувала за "закон Савченко", згідно з яким один день перебування в СІЗО зараховують за два дні позбавлення волі в разі ухвалення ув'язненому обвинувального вироку. Співавтором законопроекту була народний депутат Надія Савченко, яка на той момент перебувала під арештом у Росії. 18 травня 2017 року Верховна Рада скасувала цю норму.