Троє прокурорів, які займалися справами Майдану, пройшли співбесіду в Офіс генпрокурора
Прокурори Генеральної прокуратури України Ігор Земсков, Яніс Сімонов і Денис Іванов, яких усунули від участі в судовому процесі у справі ексберкутівців, пройшли співбесіду в новий Офіс генпрокурора і мають намір далі займатися справами Майдану.
Прокурори Генеральної прокуратури України у справах Майдану Ігор Земсков, Денис Іванов і Яніс Сімонов успішно пройшли співбесіди в Офісі генерального прокурора і залишаються на обійманих посадах. Про це 2 січня повідомили в новоствореному відомстві.
За результатами співбесід на керівні посади Офісу генпрокурора зарахували 36 осіб, чотирьом відмовили.
У коментарі "Громадському" Земсков не розголосив деталей співбесіди, тому що, за його словами, більшість питань стосувалася розслідувань.
Він обійняв посаду заступника начальника третього відділу процесуального керівництва департаменту процесуального керівництва з кримінальних проваджень про злочини, вчинені у зв'язку з масовими протестами 2013–2014 років. Земсков сказав, що і далі працюватиме над справами Майдану.
"Продовжую займатися процесуальним керівництвом під час досудового розслідування та підтриманням обвинувачення у провадженнях, де я – старший групи прокурорів", – додав прокурор.
1 січня адвокатка сімей героїв Небесної сотні Євгенія Закревська висловлювала побоювання, що в ГПУ можуть переслідувати прокурорів, усунених від справи ексберкутівців.
Слідство, яке займалося розслідуванням злочинів проти учасників Євромайдану, встановило факт 48 вбивств і 80 замахів на вбивство на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року. У цій справі в березні – квітні 2014 року було затримано бійців "чорної роти" "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна і їхнього командира Дмитра Садовника. Після того як суд звільнив Садовника з-під варти, він зник. 23 лютого 2015 року було затримано інших бійців цієї спецроти – Сергія Тамтуру і Олександра Маринченка. У липні 2015 року було затримано ще одного підозрюваного в розстрілі Небесної сотні – Олега Янішевського.
У травні 2016 року Святошинський суд розпочав розгляд справи ексберкутівців по суті. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та заподіяння тілесних ушкоджень активістам Майдану.
Нова група прокурорів, призначених генпрокурором Русланом Рябошапкою, заявила на засіданні суду 28 грудня 2019 року, що колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" включено у списки на обмін з ОРДЛО. Того ж дня суд звільнив їх під особисте зобов'язання, а 29 грудня ексберкутівців з-поміж інших обмінюваних осіб передали бойовикам.
У ГПУ заявили, що суд продовжить розгляд справи ексберкутівців.
З 2 січня в Україні розпочав роботу Офіс генпрокурора.