Мати героя Небесної сотні: У 2014–2015 роках у справах Майдану взагалі нічого не робилося. І ось тільки зараз ми відчули, що процес пішов
Родини активістів, загиблих під час Революції гідності, не втрачають надії на українське правосуддя, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" мати героя Небесної сотні Володимира Чаплінського Антоніна.
Антоніна Чаплінська, мати героя України, активіста Євромайдану Володимира Чаплінського, який загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві від снайперської кулі, у коментарі виданню "ГОРДОН" заявила, що у питанні розслідування справ Майдану набагато більше розраховує на генпрокурора Юрія Луценка, ніж на президента України Петра Порошенка.
"Звісно, ми стежимо за судовими процесами. Мій чоловік щовівторка їздить на суди. Ось уже скільки років він постійно там. Надії на наше правосуддя ми не втратили. У неділю нас збирав Порошенко. Усі сім'ї, які змогли, приїхали. З усіма ми підтримуємо зв'язок, регулярно зустрічаємося. Ми як одна сім'я. Окрім президента, на зустрічі також був присутній Луценко. І, чесно кажучи, на генпрокурора у мене більше надії, ніж на президента. Усе-таки він людина з Майдану, і я йому вірю. Сподіваюся, він доведе слідство до кінця. Я бачу по його роботі, що він дійсно старається і не даремно обіймає свою посаду", – зазначила співрозмовниця.
За її словами, у перші роки після Революції гідності процес у справах Майдану не просувався.
"Незважаючи ні на що, наші хлопці загинули не марно. Україна змінюється. Хлопці в АТО захищають нашу країну. І хто знає, де б уже був ворог, якби не вони. Син одного разу сказав мені: "Ми не раби на своїй землі!". Він був дійсно справжній патріот України. Я ним пишаюся. У сина був друг – Ваня Пантелєєв із Краматорська. Вони загинули в один день – 20 лютого. Звісно, справа просувається дуже повільно, засідання усього чотири рази на місяць, але ми сподіваємося, що винних буде покарано. У 2014–2015 роках у справах Майдану взагалі нічого не робилося. І ось тільки зараз ми відчули, що процес пішов", – наголосила Чаплінська.
Протести, які було названо Євромайданом, а пізніше Революцією гідності, тривали по всій Україні із 21 листопада 2013 року до кінця лютого 2014-го. Після масового розстрілу учасників протесту 18–20 лютого із країни втік екс-президент Віктор Янукович. Загиблих стали називати героями Небесної сотні.
За словами президента України Петра Порошенка, внаслідок трагічних подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб.
Про підозру у причетності до розстрілів на Майдані повідомлено екс-бійців підрозділу міліції "Беркут", триває судовий процес.