Постріли снайперів на Майдані були фактично першими пострілами агресора – Порошенко
Зіткнення під час Революції гідності були першим боєм за незалежність країни, заявив президент України Петро Порошенко.
Постріли снайперів під час Революції гідності були фактично першими пострілами агресора проти України. Про це заявив президент України Петро Порошенко 16 лютого у столиці під час заходів, присвячених пам'яті героїв Небесної сотні, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Тоді (під час Революції гідності. – "ГОРДОН") країна не здогадувалася, який же лютий і підступний ворог нам протистоїть, і що постріли снайперів на Майдані були фактично першими пострілами агресора в душу нашої держави", – зазначив він.
За його словами, тоді вони не знали, що "починають один із перших боїв за незалежність", що "війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв".
"Але майбутні герої Небесної сотні були впевнені, що доля всієї України вирішується на цій вулиці, на цій незахищеній позиції, на цьому маленькому плацдармі, який наскрізь прострілювався – з готелю, Консерваторії, з будинку, що поряд", – додав президент.
Порошенко підкреслив, що люди, які прийшли на Майдан, були різного віку та з різною освітою, проте всі разом вони являли собою ціле українське суспільство.
У кінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які призвели до змінення влади. У цей час мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки).
Сергій Нігоян і Михайло Жизневський загинули 22 січня 2014, у центрі Києва. Це були перші загиблі учасники Євромайдану.
Екс-генпрокурор Віталій Ярема заявляв, що лише з 18-го до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістали поранення.
Про підозру у причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року в Києві повідомлені 26 беркутівців, з них п'ятеро заарештовані, триває судовий процес. Не менше ніж 20 співробітників "Беркуту" втекли.
У травні 2016 року в Генпрокуратурі заявили, що Євромайдан розстрілювали 23 бійці "Беркуту" і троє їхніх командирів.
9 лютого Київрада виділила землю під музей Революції гідності на Алеї Героїв Небесної сотні.
16 лютого Порошенко закликав приєднатися до фінансування меморіалу Героїв Небесної сотні й заявив, що також буде спонсором. Він додав, що робити висновки про Революцію гідності ще рано.