В Офісі генпрокурора заявили, що зобов'язані допитати лідерів Євромайдану за заявою Кузьміна про "держпереворот"
У заяві колишнього заступника генпрокурора часів президента-втікача Віктора Януковича Рената Кузьміна про "держпереворот" під час Революції гідності немає конкретних даних про вчинення будь-якого злочину, тому йому відмовили у відкритті кримінального провадження, розслідування розпочали за рішенням суду, пояснили в Офісі генпрокурора.
Офіс генерального прокурора зобов'язаний допитати лідерів Євромайдану через заяви колишнього заступника генпрокурора часів президента-втікача Віктора Януковича, нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Рената Кузьміна про "держпереворот" у зв'язку з подіями Революції гідності 2013–2014 років.
Про це прокурор Офісу генпрокурора Олексій Донський розповів "Українській правді".
"У зв'язку з чинним законодавством будь-яка заява вноситься до Єдиного реєстру досудових розслідувань без перевірки. Вважаю, що заява Кузьміна не містить конкретних даних про вчинення будь-якого злочину. У зв'язку із цим ми відмовили йому у внесенні відомостей про злочин до ЄРДР. Однак заявник звернувся до суду та оскаржив невнесення відомостей до ЄРДР, суд зобов'язав Офіс генпрокурора розпочати досудове розслідування", – пояснив він.
Донський розповів, що повістки слідчі ДБР надіслали приблизно три тижні тому, але слідчі захворіли на COVID-19, через що допити перенесли на невизначений строк.
Прокурор зазначив, що Кузьміна теж будуть викликати на допити: оскільки в заяві недостатньо інформації про вчинення злочину, нардепа проситимуть надати її.
Через такі справи, вважає Донський, в Україні необхідно змінити законодавство і дати прокурорам можливість фільтрувати такі заяви, не відкриваючи провадження щодо них.
Донський не уточнив, кого саме прокурори викликали на допит, але шеф-редакторка видання LB.ua Соня Кошкіна писала, що в межах розслідування, ініційованого Кузьміним, у Держбюро розслідувань на допит викликають колишнього секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова, колишнього спікера Верховної Ради, нардепа від "Європейської солідарності" Андрія Парубія, мера Києва Віталія Кличка, екснардепа Сергія Пашинського, колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та екснардепку Тетяну Чорновол.
Вона пов'язувала відкриття провадження із сьогоднішніми обшуками в музеї Революції гідності. У поліції говорили, що слідчі дії відбувалися в межах розслідування про зловживання службовим становищем під час використання бюджетних коштів у розмірі понад 100 млн грн.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. Четвертий президент України Віктор Янукович утік до Росії. Протягом конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За даними прокуратури, унаслідок протистояння постраждало понад 2,2 тис. осіб. Загинули 80 протестувальників і 13 правоохоронців.