Гіркін перевів стрілки на російські збройні сили – Венедиктов про загибель рейсу МН17
Колишній "міністр оборони" терористичної організації "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) сказав, що до загибелі малайзійського Boeing 777 не причетні "ополченці", але не сказав, що причетні українці, зазначив головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов.
На дебатах із російським опозиціонером Олексієм Навальним колишній "міністр оборони" терористичної організації "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков) не став звинувачувати українців у загибелі на Донбасі малайзійського Boeing 777. На це в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" звернув увагу головний редактор радіостанції Олексій Венедиктов.
"Мені здається, що якщо Гіркін сказав, що сепаратисти непричетні, він мав сказати: українці причетні. Він цього не сказав, і це значить, він перевів стрілки на російські збройні сили, на мій погляд", – уважає він.
На думку головного редактора "Эхо Москвы", слова Гіркіна нічого не значать.
"То й що, він сказав, не сказав – усе збереглося, Google пам'ятає все: збереглися твіт-стрічки, збереглися звукові переговори, які записала СБУ та які стали публічними. Дочекаймося, коли буде процес (у справі про катастрофу Boeing на Донбасі. – "ГОРДОН")", – сказав Венедиктов.
Він зазначив, що до слів Гіркіна варто ставитися як до його особистої версії або як до його свідчень.
Під час дебатів із Навальним колишній "міністр оборони ДНР" заявив, що "ополчення Boeing 777 не збивало за браком коштів, якими воно могло збити". Однак терорист відмовився відповідати на запитання, хто в такому разі збив малайзійський літак.
17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області зазнав аварії літак Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур). Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. Про переконливі докази, що літак збили донецькі бойовики за допомогою переданого з РФ зенітного ракетного комплексу "Бук", на Заході говорили ще у серпні 2014 року.
У липні 2017 року країни міжнародної слідчої групи у справі про катастрофу Boeing на Донбасі (JIT) – Бельгія, Нідерланди, Україна, Малайзія, Австралія – домовилися про проведення судового процесу, який пройде в межах голландського законодавства.