Справа MH17. Родичі 291 жертви приєдналися до групового позову проти РФ і Путіна
Кількість позивачів до Європейського суду з прав людини проти президента Росії Володимира Путіна за збитий над Донбасом малайзійський Boeing рейсу МН17 і далі зростає, заявив адвокат Джеррі Скіннер.
Кількість позивачів проти Росії та російського лідера Володимира Путіна у справі про збитий над Донбасом малайзійський Boeing рейсу MH17 у Європейський суд із прав людини зросла до 291. Про це 31 січня у коментарі "Эхо Москвы" повідомив адвокат Джеррі Скіннер.
За його словами, спочатку кількість позовів була незначною. Їх подавали громадяни Малайзії та Австралії. Тепер до них приєдналася велика кількість родичів загиблих – і позов "став найбільшим".
Скіннер розповів, що він сам подав позов проти РФ і особисто Путіна на $330 млн від імені родичів загиблих під час катастрофи рейсу.
Boeing 777, що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.
На засіданні Ради Безпеки ООН 29 липня 2015 року Росія наклала вето на резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу для розслідування причин катастрофи MH17. Ще три члени Радбезу – Ангола, Венесуела і Китай – під час голосування утрималися. Коментуючи свою позицію, Москва назвала резолюцію політизованою, а створення трибуналу – несвоєчасним і контрпродуктивним.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до якої увійшли представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам.
За даними міжнародної групи Bellingcat і Служби безпеки України, доправлення комплексу "Бук" на Донбас організував один із тогочасних ватажків угруповання "ДНР" Хмурий. За даними "Новой газеты", він є російським полковником у відставці, а його справжні ім'я та прізвище – Сергій Дубінський.
У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно обвинуватили Росію в катастрофі рейсу MH17.