Бербок про ймовірність заморожування війни в Україні: Там нема чого заморожувати

Бербок відповіла, чи можливо заморозити війну в Україні
Фото: EPA

Україна вже має досвід заморожування воєнного конфлікту, зараз воно не допоможе. Про це заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтерв'ю виданням медіагрупи Funke, яке опублікував WAZ 29 березня.

"Війну практично заморозили з 2014 року, після того як Росія анексувала Крим і захопила Донбас. Тоді були Мінські угоди, в укладанні яких брала участь Німеччина. Але це не принесло миру, як сподівалися", – нагадала Бербок.

За її словами, це дало президенту країни-агресора РФ Володимирові Путіну час підготувати "свій неоімперський план" і "найжорстокішу атаку на європейський мирний лад" за останні десятиліття. Міністерка наголосила, що від початку повномасштабної війни половина світу всіма дипломатичними засобами намагається переконати РФ вивести війська, але Путін не збирається зупинятися.

"Вибухи, зґвалтування й викрадення дітей тривають щодня. Там нема чого заморожувати. Є що закінчити: якщо Путін зупиниться сьогодні, війна закінчиться. Якщо Україна сьогодні перестане захищатися, Україні настане кінець", – сказала Бербок.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

Станом на лютий 2024 року, як повідомив президент України Володимир Зеленський, окупанти контролюють приблизно 26% території України.

За даними Зеленського, Росія готує новий наступ в Україні у травні – червні. Щоб захиститися, а також щоб самій розпочати новий наступ, Україні потрібно більше військової допомоги від союзників, наголосив він