Британська розвідка про знищення російського А-50: Український успіх продемонстрував неспроможність РФ захистити високоцінні повітряні активи
Російські військово-повітряні сили зможуть покрити втрату літака дальньої радіолокаційної розвідки А-50, оскільки в них залишилося сім робочих планерів, але Україна й далі становить для них загрозу. Про це йдеться у звіті британської розвідки, який опублікувало міністерство оборони Великобританії в соцмережі Х 27 лютого.
Водночас втрата двох досвідчених екіпажів спеціалізованих місій протягом стількох місяців, найімовірніше, спричинить подальше напруження й бойову втому для решти сил, якщо вони хочуть підтримувати постійні операції, повідомили в розвідці.
Цілком імовірно, що російська авіація знову розглядатиме інші дислокації, але Україна демонструє здатність до швидкої адаптації й далі становить загрозу, ідеться в повідомленні.
Розвідка зазначає, що знищений 23 лютого A-50, імовірно, уразили ракетою "земля – повітря", і є віддалена ймовірність того, що росіяни ненавмисно збили власний літак, намагаючись його захистити. Перед цим, 14 січня, Україна успішно уразила А-50 у цьому самому районі.
"Цей останній український успіх продемонстрував неспроможність Росії захистити високоцінні повітряні активи. Це ставить під сумнів ефективність російських авіапланувальників", – ідеться у звіті.
Контекст:
У лютому 2023 року внаслідок вибухів на аеродромі Мачулищі в передмісті Мінська було пошкоджено один літак А-50, який виконує функції центру далекого радіолокаційного виявлення.
4 січня 2024 року повітряні сили ЗСУ знищили над Азовським морем російський літак А-50 і повітряний командний пункт окупантів Іл-22М.
23 лютого повідомляли, що Повітряні сили ЗСУ спільно з ГУР знищили ще один російський літак А-50.
За інформацією української розвідки, нових таких літаків РФ виробляти не може. Докладніше про те, чому важливе знищення рідкісних літаків-розвідників А-50, читайте в матеріалі "ГОРДОН".