Фонд американського мільярдера Баффета дасть гроші на відновлення знищеної РФ друкарні в Харкові
Американський бізнесмен і філантроп Говард Баффет профінансує відновлення друкарні видавництва "Фактор-Друк", яку зруйнував удар армії країни-агресора Росії 23 травня. Про це перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко сказала на фестивалі "Книжковий Арсенал", повідомило 31 травня Міністерство економіки.
За її словами, Баффет допоможе оплатити нове обладнання, необхідне для того, щоб відновити друк, зокрема, шкільних підручників. За словами віцепрем'єрки, меценат працює із президентом групи компаній "Фактор" Сергієм Політучим щодо пошуку необхідного обладнання. Політучий називає чотири-п'ять місяців як строк, потрібний для відновлення роботи.
Свириденко зазначила, що уряд також готовий допомагати видавництвам. У Кабміну є програми допомоги книгодрукуванню, за якими підприємства галузі можуть отримати грант до 8 млн грн.
"Але ми розуміємо, що для відновлення харківського видавництва "Фактор-Друк" гранта недостатньо, тому ми звернулися до хорошого друга України, американського філантропа Говарда Баффета", – сказала вона, подякувавши філантропу за участь.
Контекст:
23 травня росіяни масовано обстріляли Харків. Керівник облпрокуратури Олександр Фільчаков розповів, що приліт був по будівлі друкарні, на момент удару там перебувало 50 працівників. Загалом на території Основ'янського та Холодногірського районів Харкова зафіксували дев'ять влучань.
У Харкові 23 травня загинуло семеро людей, поранено 21. Для впізнання трьох жертв обстрілу друкарні знадобиться ДНК-тест, розповів начальник поліції Харківської області Володимир Тимошко.
Президент України Володимир Зеленський 23 травня у вечірньому зверненні зазначив, що видавничий комплекс, який став ціллю РФ, – один із найбільших в Україні. "Ракетний удар. Люди загинули, є поранені, згорів склад із книжками, обладнання. Там друкувалося багато українських видавництв. І це для російських терористів – ціль", – сказав глава держави. Він зазначив, що в пожежі згоріло 50 тис. книжок.
Політучий 23 травня заявив, що після руйнування РФ друкарні в Харкові сукупне книгодрукування в Україні скоротиться на 30–40%, оскільки в місті зосереджені основні потужності галузі.