"Із Бєлгорода людей виводять, щось буде". ГУР МО опублікувало аудіоперехоплення з розмовами про евакуацію в РФ
Жителі Бєлгородської області країни-агресора Росії виїжджають із регіону, також звідти виводять щонайменше частину російських військовослужбовців. Це випливає з аудіоперехоплення, яке 1 червня в Telegram опублікувало Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України.
На записі – голос жінки.
"Із Бєлгорода людей виводять. Ну, я так зрозуміла, що так. І мобілізованих, і цих, строковиків, і контрактників, і найближчих, які живуть поруч. Зрозумів? [...] Де не можуть відбити, виводять людей. Ну, коротше, щось буде, я так розумію", – сказала вона.
У ГУР зазначили, що йдеться про евакуацію росіян, жителів Бєлгородської області.
Бєлгородська область межує з Україною, проти якої країна-агресор Росія веде війну із 2014 року, а повномасштабну війну – із 2022 року.
Контекст:
Із Бєлгородської області російські окупанти регулярно обстрілюють Харків і Харківську область. Сам Бєлгород також періодично зазнає обстрілів та атак безпілотниками. Зокрема, 27 березня дрон ударив по будівлі МВС РФ у Бєлгороді.
30 грудня 2023 року, за даними російських ЗМІ, відбувся найсильніший обстріл Бєлгорода за час повномасштабної війни РФ проти України. За даними Гладкова, тоді загинуло 25 людей, понад 100 дістали поранення.
У Бєлгородській області регулярно падають російські авіабомби, які "позаштатно зійшли" з російських літаків, що прямували для бомбардувань України. Як писав 13 травня The Insider, у 2024 році на регіон упали 38 фугасних авіабомб різних модифікацій і одна ракета Х-59. Щонайменше дві бомби падали безпосередньо в Бєлгороді.
Протягом останніх тижнів низка країн Заходу підтримала надання Україні права бити західною зброєю по території РФ відповідно до міжнародного права. Зокрема, про це заявили в Польщі, Франції, Чехії, Нідерландах, Швеції, Канаді. ЗМІ повідомили, що таке рішення схвалила також Німеччина. США дозвіл теж дали, але не на всю свою зброю.