Якщо мобілізувати всіх працівників, то бізнес закриється і донатів не буде – Чмут

Тарас Чмут: Економіка потребує справедливого й зрозумілого бронювання для підприємств та установ усіх форм власності
Фото: Тарас Чмут / Facebook

Донати й забезпечення сил оборони України залежать тільки від стану власної економіки, тому її треба перезапустити, щоб забезпечити сплату податків і роботу людей, заявив в інтерв'ю проєкту Ukraїner Q волонтер, військовий експерт Тарас Чмут.

"Донати від населення та бізнесу – це питання наявності коштів, і воно cпирається на економіку. Якщо у людей немає грошей, то немає що донатити. Якщо бізнес не заробляє, то немає що донатити. Якщо бізнес закривається, то в людей немає роботи, відповідно – немає донатів. А якщо всіх працівників мобілізували, то бізнес закривається. Тому так багато ми говоримо про економіку. І тому ми маємо говорити про справедливе бронювання й податки, і про відкриття всіх вікон можливостей для нашого бізнесу", – заявив волонтер.

Чмут переконаний, що насамперед необхідні закони й інші нормативні документи, що дадуть основу для власної економіки України. 

"По-друге – вирішення проблеми силового тиску на бізнес із боку поліції, СБУ та інших правоохоронних органів. По-третє – потрібно вирішити проблеми з митницею, з податковою, з валютним контролем, із тотальною бюрократизацією держави, яка не сприяє розвитку. По-четверте – виведення з тіні значних відсотків різних сфер, які зараз там перебувають, і, відповідно, залучення купи коштів у державу", – сказав він.

Контекст:

Розроблення "справедливого механізму" бронювання працівників підприємств, які підпадають під військовий призов, анонсував президент Володимир Зеленський.

8 травня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що зараз розглядають дві моделі економічного бронювання.

"Одна модель – [відштовхуватися] від мінімальної зарплати, яка має сплачуватися, щоб податки із цієї зарплати [становили] 35 тис. грн, вистачало на мінімальну зарплату, на утримання бійця. А інша модель – коли у вас є квота, безвідносно до якої ви від індустрії працюєте", – сказав Арахамія. Він вважає, що в дискусіях з'явиться "якась модель, яка викликає найменше обурення".