Тимошенко: Я вважаю, ми не маємо права принижувати гідність українців примусовою мобілізацією

Юлія Тимошенко: Війна зараз професійна, не аматорська. Вона потребує професійно підготовлених воїнів
Фото: ba.org.ua

Справедлива і мотиваційна мобілізація, підтримка вітчизняних виробників зброї й виважена зовнішня політика є складниками воєнної перемоги України. Про це в інтерв’ю YouTube-каналу "Різні люди" заявила лідерка партії "Батьківщина", нардепка Юлія Тимошенко. 

"Мобілізація може бути або репресивною, насильницьою і принизливою для українців, або мотиваційною. Ми – за мотиваційну. За створення навіть сьогодні професійної армії", – заявила Тимошенко.

На її думку, концепція мобілізації, яку пропонує влада, хибна, адже вона спирається не на професійну армію, а на регулярну пострадянську.

"Війна зараз професійна, не аматорська. Вона потребує професійно підготовлених воїнів, які вміють користуватися сучасною технікою, управляти дронами, професійно вести бойові дії… Я вважаю, ми не маємо права принижувати гідність українців примусовою мобілізацією. Вона мусить бути правильно побудована на базі професійної армії з правильними системами мотивації", – додала політикиня.

На її думку, переломом у війні може стати масове виробництво безпілотних систем та іншого озброєння, яке українці розгортають на підприємствах і на власних кухнях. За умови фінансової підтримки з боку держави цей волонтерський рух здатен частково компенсувати брак озброєння, яке не поспішають передавати партнери, додала Тимошенко.

"Коли ми зрозуміли, що нам не дають достатньо зброї, пішов "народний укроборонпром". Це неймовірна сила, що може змінити хід війни, і вона змінить. Це означає, що Україна знову проявить унікальну стійкість і світ зрозуміє, що настав час і йому діяти адекватно, швидко і надати нам ту зброю, яка потрібна для перемоги", – сказала вона.

Говорячи про подальшу військово-політичну співпрацю України та США, нардепка наголосила на необхідності працювати саме над двопартійною підтримкою, а не ставити на когось одного з кандидатів у президенти.

"Будь-які дипломатичні або політичні кроки, заяви, дії з боку України по втручанню у виборчий процес є величезною стратегічною помилкою. Ми завжди мусимо розраховувати на двопартійну підтримку у США. Вона може дати нам сильну стратегію і стати невід'ємною складовою перемоги", – заявила лідерка "Батьківщини".

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

9 грудня 2023 року Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей.

Уже понад два місяці (з 25 грудня 2023 року – дня подання першої редакції) Рада не може ухвалити законопроєкт про мобілізацію.

У Кабінеті Міністрів України розробляють ідею бронювати від мобілізації українців, які сплачують до бюджету у вигляді податків щонайменше 6 тис. грн на місяць.

Розроблення справедливого механізму бронювання працівників підприємств, які підпадають під військовий призов, 5 лютого анонсував Зеленський.

14 березня перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив, що законопроєкт про мобілізацію може бути готовим до розгляду парламентом у другому читанні до кінця березня – початку квітня. До другого читання нардепи подали 4195 поправок до законопроєкту, комітет Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки почав розглядати законопроєкт 27 лютого. У березні комітет закінчив працювати з порівняльною таблицею і став розглядати поправки постатейно.