Якщо РФ спробує розширити фронт, США погодяться на глибші удари по її території – Держдеп
США погодяться на поглиблення ударів України по Росії, якщо країна-агресор намагатиметься розширити фронт. Про це помічник держсекретаря Європи Джеймс О'Браєн заявив на слуханнях у комітеті Палати представників Конгресу з міжнародних відносин, повідомляє "Голос Америки".
За його словами О'Браєна, зараз окупанти втрачають наступальний потенціал через знищення Україною російських потужностей поблизу кордонів.
"Ми спостерігаємо різкі зміни в здатності РФ атакувати в Україні через втрату об'єктів у зоні, де дозволено вести вогонь", – сказав О'Браєн під час слухань.
Він наголосив, що пріоритетом США було надати зброю й зосередити її "в областях найгострішої необхідності".
"Спершу це була територія, де Росія проводила наступ під Харковом. І тепер, як сказав минулого тижня [радник президента США з нацбезпеки] Джейк Салліван, якщо Росія спробує розширити цей фронт, Україні буде дозволено досягати цілей на більшій відстані", – додав він.
Контекст:
У Міноборони України підтверджували в лютому 2023 року, що зобов'язалися не застосовувати зброї, наданої партнерами, для ударів по території РФ.
У Пентагоні 16 травня 2024 року наголосили, що Україна може використовувати американську зброю лише в межах своєї території.
30 травня Politico поінформувало, що Байден таємно дав вказівку своїй команді забезпечити, щоб Україна могла використовувати американську зброю для вогню у відповідь в районі Харкова, щоб "завдати удару у відповідь по російських силах, які завдають ударів або готуються завдати їх".
31 травня в Держдепі США підтвердили, що Байден погодив дозвіл Україні бити по РФ американською зброєю. Директор із питань Європи в Раді нацбезпеки США при Білому домі Майкл Карпентер уточнив, що йдеться про боєприпаси GMLRS та артилерію.
Надання Україні права бити західною зброєю по території РФ відповідно до міжнародного права підтримали представники кількох країн. Зокрема, про це заявили в Польщі, Франції, Чехії, Нідерландах, Швеції, Канаді. ЗМІ повідомили, що таке рішення ухвалила також Німеччина.
Видання The Washington Post 21 червня писало, що США дозволили Україні бити американською зброєю не більше ніж на 100 км углиб Росії.